Unreal Engine 5 Çok Kişi Oyun Yapma

Ne var bunda? Onda da Unreal Engine 5 olsun yeter, yazsın. Git kullanabilirsiniz versiyon ve kod kontrolü için, sorunu anlayamadım.

Hocam eger yszilimla ilgileniyorsaniz bilirsiniz mesela Visual Studio da Live share vardir arkadasla beraber kod yazabiliyoruz mesela biz bir yeri degistirirken o da farkli bir yeri degistirebiliyordu bunun Unreal Engine 5 hali olmasi lazim beraber yapacağız oyunu mesela ben kod yazarken o karaketi ayarlicak falan.

Hocam eger yszilimla ilgileniyorsaniz bilirsiniz mesela Visual Studio da Live share vardir arkadasla beraber kod yazabiliyoruz mesela biz bir yeri degistirirken o da farkli bir yeri degistirebiliyordu bunun Unreal Engine 5 hali olmasi lazim beraber yapacağız oyunu mesela ben kod yazarken o karaketi ayarlicak falan.
C++ ile oluşturulan projelerde LiveShare kullanabilirsiniz belki. Unreal Engine 5 içi yapılan Blueprint gibi projelerde ama kendi başınızasınız çünkü onlar "*.uasset" olarak saklanıyor ve sadece Unreal için düzenlenebilir.

C++ ile oluşturulan projelerde liveshare kullanabilirsiniz belki. Unreal Engine 5 içi yapılan Blueprint gibi projelerde ama kendi başınızasınız çünkü onlar "*.uasset" olarak saklanıyor ve sadece Unreal için düzenlenebilir.

Unreal Engine 5'in içinde ona benzer bir özellik yok mu peki Unreal Engine 4'te Multi User Editing diye bir şey varmış galiba YouTube'da görmüştüm.

Unreal Engine 5'in içinde ona benzer bir özellik yok mu peki Unreal Engine 4'te Multi User Editing diye bir şey varmış galiba YouTube'da görmüştüm.
Görünüşe bakılırsa var, evet. İmplementasyonu da bu şekilde;

Bu siteye göre önce bu plugini aktif ediyorsunuz ondan sonra da avatarınızı düzenliyorsunuz. Ondan sonra da UnrealMultiUserServer çalıştırıp Session açıyorsunuz. Port yönlendirme olayı gerekiyor mu bilmiyorum ama.

Geri
Yukarı