Unreal Engine nasıl öğrenilmeli?

Hatironn

Hectopat
Arkadaşlar Unreal Engine öğrenmek istiyorum ama kafamı karıştıran bir soru var şimdi Unreal Engine kullanırken C# kullanılıyor. Ben şimdi önce C# mı öğrenmeliyim? Yoksa Udemy"den falan Unreal Engine kurlarına başlasam da olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Udemy kurslarını al tabiki de ama burda iş sana düşüyor.Sen onları tekrarlamadıktan sonra hepsi havada kalır.Programlamayı ders çalışmak gibi görebilirsin.Ne kadar tekrarlarsan üstüne gidersen başarı o kadar yakın olur.

Udemy kurslarını al tabii ki de ama burada iş sana düşüyor. Sen onları tekrarlamadıktan sonra hepsi havada kalır. Programlamayı ders çalışmak gibi görebilirsin. Ne kadar tekrarlarsan üstüne gidersen başarı o kadar yakın olur.

Peki ne kadar öğrenmeliyim giriş seviyesi kurslar var orta ileri seviye var siz ne kadar önerirsiniz.

Unreal Engine C# kullanmıyor C++ kullanıyor, bunun yanı sıra Unreal Engine'de Blueprint denilen sistem ile de tek satır kod yazmadan oyun geliştirebilirsin.

Özür dilerim ben C# kullanılıyor sanmıştım peki C++ şart mı birisi çıkıp C# kullanamaz mı peki?

Eğer ki Unreal Engine'yi tam olarak öğrenmek istiyorsan illa ki öğrenmen gerekecek zaten Blueprint'i. Mantığını anlayıp algoritma vs. kurabilirsen C++'ye alışman daha kısa sürer ve daha rahat öğrenirsin.
Sağ ol daha gencim ve oyun sektöründe çalışmak istiyorum bu yüzden unreal engine ile başlamak mantıklı geldi .

Sağ ol daha gencim ve oyun sektöründe çalışmak istiyorum bu yüzden unreal engine ile başlamak mantıklı geldi .
Dostum oyun yapmak zahmetli bir iş. Hevesini kırmak istemem ama cidden zahmetli.

Dil olarak c++ oyun dünyasının vazgeçilmezi olmuş durumda. Fakat Unreal'da ne yapmak istediğine de bağlı şartlar var tabii ki.

Oyun yapmak çok kapsamlı ve çok kollu bir iş. Sen ne yapmak istiyorsun mesela?

Modelleme ve rigging(giydirme) yapmak istiyorsan yani oyunu, karakterleri, haritaları tasarlamak ve giydirmek istiyorsan senin c++ ile işin yok pek.

Animasyonlarını hazırlamak istiyorsan yine c++ ile işin yok.

Ama oyundaki görevleri, dereceleri, vb şeyler yapmak istiyorsan senin asıl işin c++ olmalı. Tabii ki temel bir biçimde UE'yi öğrendikten sonra.

Ne yapmak istediğine karar verip, ona göre hedefler koyup ilerlersen çok daha mantıklı olacaktır.

Geri
Yukarı