Unreal Engine öğrenmek mi zor Unity öğrenmek mi?

Bana kalırsa, zorlanacaksan kodlamada zorlanırsın. Programların kullanımında pek bir farklılık olmaz diye düşünüyorum. Kodlama kısmına göre konuşacak olursak, Unreal Engine C++ kullanıyor. Unity ise C#. İki dil arasında yazım olarak pek bir fark yok ama daha az zorlanacağın C# olur muhtemelen.

Unreal Engine'i öğrenmek zorsa neden zor. Unity zorsa neden zor. Ve ilk Unreal Engine'i öğrensem zorlanır mıyım?
Yazılım dili de Oyun motoru da zorluk seviyesine göre seçilmez. Ne üretmek istiyorum sorusu ile seçilir. Seni bu yolculukta en çok zorlayacak şey algoritma problemleri olur bununda dille veya oyun motoruyla alakası yok. Bir kıyaslama yapacak olsaydım Unity kaynak bolluğu bakımından daha kolaylaştırıcı olabilir derdim. Unity de UE5 de zor değil sadece ne yaptığını bilmen gerekiyor.

Oyun motorunu daha kolay öğrenirsin ancak yazilim dili en zor olan kisimdir. Herhangi bir yazilim dili seç ue ve Unity'den gidiyorsak C++ ve C# biraz eğitim videosu izle hangisi aklina yatiysa hangisi kolay geldiyse hangisi içinize sindiyse seçin temel bilgiyi öğrenmeye başlayin. Ardindan kulanacağiniz programin arayüzünü oğrenin küçük projeler yapin sonra kendinizi geliştirin.

Geri
Yukarı