Unreal Engine ve Unity ile alakalı sorularım

Harun Y

Centipat
Herkese merhaba, yaşım 16 ve çoğunuz gibi oyunlara merakım var bundan dolayı da gelmiş olan bir oyun yapma isteğim var, fakat oyun yapmak ile alakalı bir şey bilmediğim için sizin yardımınıza ihtiyacım var.

Şimdi benim yapmak istediğim veya takımca çalışmak istediğim oyunlar kaliteli oyunlar, yani bilinen oyunlar kalitesinde çalışmak istiyorum örnek olarak mesela AC serisi.

Kafamda olan soru şu, BTK akademinin 1 milyon istihdam projesi var bunda da sadece Unity var, fakat araştırdığıma göre Unreal Engine benim istediklerime daha el verişli ve daha iyi, bundan dolayı Unity ile oyun yapmaya başlayıp biraz oyun yapmayı kavrasammı (sonra UE4'e geçeceğim) yoksa direkt UE4'den başlayıp istediğim yönden mi gideyim.

Benim fikrime göre yaşım daha genç iken UE4'ü en iyi şekilde anlamak istiyorum, fakat Unity kısmında ise eğer BTK akademinin eğitim kısmından öğrenirsem özgeçmişime eklenecek ve bu daha garantili olacak.

Lütfen aranızdan bu işi adam akıllı bilen birileri cevap versin.

Ben hem Unity hem de UE4 biliyorum fakat ikisi arasında bir seçim yapmak nasıl bir oyun yapmak istediğine bağlı yani Unity'de UE4'deki kadar güzel grafiklerde oyun yapamazsın fakat UE4 de basit oyunlar yapmak biraz saçma benim tavisyem UE4 öğren onu tamamladıktan sonradada Unity öğrenirsen sernin için iyi olur. UE4 sadece oyunlar için geliştirilmiş bir oyun motoru Unity de aynı şekilde fakat Unity'de eğitici içeriklerden tut gereksiz dosyaları silen bir program bile yapabilirsin tercih sana kalmış.

Geri
Yukarı