Unturned için plugin nasıl yapılır?

Mxpyma

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Unturned için plugin yapmak istiyorum. Nereden başlamalıyım? Rehber olabilecek bir şeyler var mı?

Unturned plugin camiasında uzun süre bulundum ticari olarak. Tecrübelerime dayanarak sana C# öğrenerek başlamanı önerebilirim. Eğer kendi kullanımın için eklenti geliştireceksen, herhangi bir satış faaliyetin olmayacaksa C#'ta ilerlemen yeterli olur.

RocketMod kütüphanesini ve SDG.Unturned kütüphanesini de zamanla dnSpy gibi yazılımlarla kurcalayarak çözersin zaten. Github'da birçok açık kaynak plugin mevcut, onları örnek alabilirsin.

Eğer satış vesaire yapmayı düşünüyorsan, zamanla iş C++ tarafına gidebilir. Çünkü sattığın eklentileri Loader üzerinden müşterilere teslim etmen gerekiyor ve Loader'ın güvenliği önemli. Eğer lisans sistemin kırılırsa, tüm eklentilerin yayılır. Burada da Native Loader kavramı devreye giriyor ki onun için de C++ şart.

Özetle, zaten Unturned'in kendisi de C# ile yazılmış bir oyun. Bütün kütüphaneler (RocketMod, OpenMod, vb.) de C# ile yazılmış. Eklenti geliştirmek için C# öğrenmen gerekiyor. C#'ta ilerlemek ve OOP programlamada yol almak uzun vadede yazılım sektörüne girmeni de sağlayabilir, zira C# birçok uygulama geliştirebileceğin kapsamlı bir dil.

Unturned plugin camiasında uzun süre bulundum ticari olarak. Tecrübelerime dayanarak sana C# öğrenerek başlamanı önerebilirim. Eğer kendi kullanımın için eklenti geliştireceksen, herhangi bir satış faaliyetin olmayacaksa C#'ta ilerlemen yeterli olur.

Rocketmod kütüphanesini ve sdg. Unturned kütüphanesini de zamanla dnspy gibi yazılımlarla kurcalayarak çözersin zaten. GitHub'da birçok açık kaynak plugin mevcut, onları örnek alabilirsin.

Eğer satış vesaire yapmayı düşünüyorsan, zamanla iş C++ tarafına gidebilir. Çünkü sattığın eklentileri loader üzerinden müşterilere teslim etmen gerekiyor ve Loader'ın güvenliği önemli. Eğer lisans sistemin kırılırsa, tüm eklentilerin yayılır. Burada da native loader kavramı devreye giriyor ki onun için de C++ şart.

Özetle, zaten Unturned'in kendisi de C# ile yazılmış bir oyun. Bütün kütüphaneler (rocketmod, openmod, vb.) De C# ile yazılmış. Eklenti geliştirmek için C# öğrenmen gerekiyor. C#'ta ilerlemek ve OOP programlamada yol almak uzun vadede yazılım sektörüne girmeni de sağlayabilir, zira C# birçok uygulama geliştirebileceğin kapsamlı bir dil.

Farz edelim C# öğrendim Unturned dokümantasyonundan falan nasıl öğrenebilirim kendi sunucum için yapacağım sadece pl belki ilerleyen zamanlarda satarım sizin önerebilçeğinizi ücretli-ücretsiz dersler var mı?

Farz edelim C# öğrendim Unturned dokümantasyonundan falan nasıl öğrenebilirim kendi sunucum için yapacağım sadece pl belki ilerleyen zamanlarda satarım sizin önerebilçeğinizi ücretli-ücretsiz dersler var mı?
Öncelikle şunu belirteyim, Unturned'in nitelikli bir dökümantasyonu yok. Hatta dökümantasyonu bile yok diyebilirim. Sen sağa sola sorarak, açık kaynak eklentilere bakarak ve Unturned'in kaynak kodunu inceleyerek olayı çözmek zorunda kalıyorsun.

Unturned eklenti geliştiriciliği için Türkçe kaynak bulamazsın. Yabancılardan Youtube'da içerik üretenler vardı, araştırırsan bulursun diye tahmin ediyorum hepsi İngilizce içerik.

Tahmin edildiği gibi basit bir iş değil. Eğer spesifik olarak bir eklentiye ihtiyacın varsa eklenti yapımcılarıyla iletişime geçip para karşılığı yaptırabilirsin.

Öncelikle şunu belirteyim, Unturned'in nitelikli bir dokümantasyonu yok. Hatta dokümantasyonu bile yok diyebilirim. Sen sağa sola sorarak, açık kaynak eklentilere bakarak ve Unturned'in kaynak kodunu inceleyerek olayı çözmek zorunda kalıyorsun.

Unturned eklenti geliştiriciliği için Türkçe kaynak bulamazsın. Yabancılardan YouTube'da içerik üretenler vardı, araştırırsan bulursun diye tahmin ediyorum hepsi İngilizce içerik.

Tahmin edildiği gibi basit bir iş değil. Eğer spesifik olarak bir eklentiye ihtiyacın varsa eklenti yapımcılarıyla iletişime geçip para karşılığı yaptırabilirsin.

Kaliteli bir RP sunucusunun temellerini atıyoruz ve 1-2 ay bir hazırlık süremiz var bu yapım süreside pluginler yapımı ve ücretleri yüksek fiyatlara çıkıyor maalesef bu yüzden kendim öğrenmek istiyorum evet gine bir süre ve emek olur süre tamamen bana bağlı kalır ve cebimden para gitmez. Önerdiğiniz iyi bir C# ders var mı?

Udemy'deki kurslara bakabilirsin fakat sana şöyle söyleyeyim, ben bu işe girerken hiçbir C# bilgisine sahip değildim. C#'ı da Unturned eklentisi geliştirerek öğrendim. Kısa sürede hızla yol aldım ve piyasadaki kaliteli eklenti geliştiricilerinden biri oldum, iyi bir çevre edindim.

Başlamadan önce altını C# ile doldurmana gerek yok. Eklenti kodlayarak C# öğrenmeye çalışabilirsin, yapamazsan C# öğrenip geri gelirsin.

Udemy'deki kurslara bakabilirsin fakat sana şöyle söyleyeyim, ben bu işe girerken hiçbir C# bilgisine sahip değildim. C#'ı da Unturned eklentisi geliştirerek öğrendim. Kısa sürede hızla yol aldım ve piyasadaki kaliteli eklenti geliştiricilerinden biri oldum, iyi bir çevre edindim.

Başlamadan önce altını C# ile doldurmana gerek yok. Eklenti kodlayarak C# öğrenmeye çalışabilirsin, yapamazsan C# öğrenip geri gelirsin.

Bende Rust'taki içerikleri Unturned'a geçirmek istiyorum.
Mesela Ak'yi Blender üzerinden kendim yapmayı denedim biraz yapabildim ama tam olarak nasıl oyuna taşıyacağım veya bunları öğrenebileceğim ücretli/ücretsiz kaynaklar var mı?

Acik kaynaklı plugin nerede bulabilirim üstünde oynama yaparak alıştırma yapabilirim sanırsam.

Bende Rust'taki içerikleri Unturned'a geçirmek istiyorum.
Mesela AK'yi Blender üzerinden kendim yapmayı denedim biraz yapabildim ama tam olarak nasıl oyuna taşıyacağım veya bunları öğrenebileceğim ücretli/ücretsiz kaynaklar var mı?
O tamamen mod alanı. Mod konusunda hiçbir bilgim yok.

Açık kaynaklı plugin nerede bulabilirim? Üstünde oynama yaparak alıştırma yapabilirim sanırsam.
Bu sayfadaki eklentilerin hepsi açık kaynak.

Geri
Yukarı