Unutamadığınız bir öğretmeniniz var mı?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Geçmiş yıllarda derslerinize giren, şu anda aklınıza geldiği zaman iyi veya kötü anılarıyla sizi mutlu eden veya üzen bir öğretmeniniz oldu mu? Benim 2 tane çok sevdiğim öğretmenim vardı. Aradan 3-5 veya 4 yıl geçti. Aklıma geldiği zaman güzel anılarım canlanıyor 🙂

Geçmiş yıllarda derslerinize giren, şu anda aklınıza geldiği zaman iyi veya kötü anılarıyla sizi mutlu eden veya üzen bir öğretmeniniz oldu mu? Benim 2 tane çok sevdiğim öğretmenim vardı. Aradan 3-5 veya 4 yıl geçti. Aklıma geldiği zaman güzel anılarım canlanıyor 🙂
İlkokul öğretmenim efsane adamdı. İlkokulda okula gitmeye korkuyordum. Benim ilk sınıf hocam kadındı ve psikolojisi bozuk bir kadındı acayip bağırıyordu. O kadın gece rüyalarıma bile girerdi çok korkardım. Sonra sınıfımı değiştirdik erkek hocanın sınıfına geçtim. Öpüyordu sürekli beni Allah ondan razı olsun onun sayesinde okula alışmıştım. O ilk kadın öğretmenime ise selamlar.

Hep doğum izninde bir ingilizcecimiz vardı unutamamam için önce hatırlamam lazımda hiç derse girdiğini de hatırlamıyorum.

Evet ilk okulda bana tokat atan bir kadın vardı. Ben nasıl tokat yediysem hatırlamıyorum ama bir tane kız vardı ona bir vurmuştu, bu arada şimdi hatırladım. Ben dönerek arkamda ki sıraya çarpmıştım. Okul hayatım boyunca yediğim tek tokattı.

Evet ilk okulda bana tokat atan bir kadın vardı. Ben nasıl tokat yediysem hatırlamıyorum ama bir tane kız vardı ona bir vurmuştu, bu arada şimdi hatırladım. Ben dönerek arkamda ki sıraya çarpmıştım. Okul hayatım boyunca yediğim tek tokattı.
Genelleme yapmayayım ama ilkokulda nedense tüm kadın sınıf hocaları böyle kötü kelime kullanmak istemediğim kişiler oluyor. Çocukları okuldan soğutuyorlar. Erkek sınıf hocaları ise tam tersi oluyor. Benim okuduğum ilkokulda 3 tane kadın sınıf hocası vardı 3'ü birbirinden beter, erkek hocalar ise birbirinden mütevazı birbirinden iyiydi.

İnkılap öğretmenimi hala hatırlarım beni tek anlayan öğretmendi.

Aynı zamanda müdürdü neden bilmiyorum tüm öğretmenler benden şikayetçiyken o beni savunmuştu sonra ben de inat edip çalışıp okul 1.si olmuştum gelip sarılmıştı vay be.

Orta okulda fen hocamız vardı çok kral adamdı dersi direk düz anlatmazdı araya 2 3 espri yapardı hem güldürürdü hem ders anlatırdı ve genelde hayat tavsiyeleri verirdi çok kafa dengi bir adamdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı