Unutulan BIOS şifresi nasıl geri alınabilir?

YUSER

Decapat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4050 8GB İntel i5 12500H 16GB DD4 RAM
Bilgisayarımda Secure Boot'u açmak için BIOS'a girdim ama yaklaşık 20 tane şifre denememe rağmen şifreyi bulamadım. Windows'a erişebiliyorum BIOS şifresini nasıl sıfırlayabilirim?

Artı -1 Eksi
En kötü ihtimalle hiçbir şey yapılamazsa CH341a gibi bir kit yardımıyla yeniden BIOS flash sonrasında tamamen herşey sıfırlanacaktır.

Artı -1 Eksi
Cihazınız hangi yıl çıktığına bağlı olarak sürekli şifreyi yanlış girin ve size bir kod verecek altta en son uyarı verdiği sırada. Bu resimdeki gibi.
BIOS Master Password Generator for Laptops
Bu siteye girip o kodu yazın size geçici bios şifresi verecektir.
1713028282236.png

Hocam pili çıkarmak işe yaramzsa şunları deneyin:
Bir bilgisayarın BIOS şifresini unuttuysanız, şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

1. Üreticiye başvurun: Bilgisayarınızın üreticisine doğrudan başvurarak yardım isteyebilirsiniz. Genellikle, size BIOS şifresini sıfırlamanız için bir prosedür veya geçici bir şifre sağlayabilirler.

2. BIOS şifresi kırma yazılımları: İnternette bulunan bazı yazılımlar, BIOS şifresini kırmak için iddia edilen yöntemler sunabilir. Ancak, bu yöntemler yasa dışı olabilir ve cihazınıza zarar verebilir. Bu nedenle, bu tür yazılımları kullanmadan önce dikkatli olmalısınız.
(Garantiden çıkabilir anakart.)
3. Anahtar kelime veya master şifreler: Bazı BIOS üreticileri, unutulan şifreleri sıfırlamak için özel anahtar kelimeler veya master şifreler sağlayabilirler. Bu şifreleri üreticinin web sitesinde veya belgelerinde bulabilirsiniz.

2. BIOS şifresi kırma yazılımları: İnternette bulunan bazı yazılımlar, BIOS şifresini kırmak için iddia edilen yöntemler sunabilir. Ancak, bu yöntemler yasa dışı olabilir ve cihazınıza zarar verebilir. Bu nedenle, bu tür yazılımları kullanmadan önce dikkatli olmalısınız.
(Garantiden çıkabilir anakart.)

Hangi uygulamalar bunlar.

Cihazınız hangi yıl çıktığına bağlı olarak sürekli şifreyi yanlış girin ve size bir kod verecek altta en son uyarı verdiği sırada. Bu resimdeki gibi.
BIOS Master Password Generator for Laptops
Bu siteye girip o kodu yazın size geçici BIOS şifresi verecektir.
Eki Görüntüle 2167506

Deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı