Upload hızım 8'den 5'e düştü

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Öncellikle selamlar upload hızım normalde hız testinde 8 Mbps çıkıyordu ki şu an modeme hala 8 Mbps ulaşıyor. Şu an upload hız testi gibi YouTube video atıp baktım 5 Mbps'te takılı. Ethernet kablosundan düşündüm fakat modemde hız testi yapınca Wi-Fi üzerinden yine 5 çıkıyordu. DNS'de bir problem vardır diye düşündüm Google DNS'den cloudflare geçtim. Yine sorunum düzelmedi. Ne kadar hız testi yapsam hem sabit 5 Mbps oluyor. Yardım gerekli.

Öncellikle selamlar upload hızım normalde hız testinde 8 Mbps çıkıyordu ki şu an modeme hala 8 Mbps ulaşıyor. Şu an upload hız testi gibi YouTube video atıp baktım 5 Mbps'te takılı. Ethernet kablosundan düşündüm fakat modemde hız testi yapınca Wi-Fi üzerinden yine 5 çıkıyordu. DNS'de bir problem vardır diye düşündüm Google DNS'den cloudflare geçtim. Yine sorunum düzelmedi. Ne kadar hız testi yapsam hem sabit 5 Mbps oluyor. Yardım gerekli.
Konuyla alakasız ama Türkyedeki internet hızlarına bak yav.

Başka bir modemle de deneyebilirsin ama tanımlanan paket ile özel nedenler hariç ancak 5 Mbps hız alabilirsin.
Yani isterse modeme 50Mbps Upload gelsin ama sana tanımlanan paketi veriyorlar. Türkiye işte...
Ben de 50/5 kullanıyorum. Şuanda hala 7.60 falan geliyor Upload. Ama sende olduğu gibi benimki de düşecek elbet.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı