Upload yüksek olmasına rağmen yayınım kasıyor

haygieia

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Kendime yeni bir bilgisayar topladım okul hayatımda oyunculuk hayatımda gayet benim ihtiyaçlarımı karşılayacak bir bilgisayar topladım kendime.
Akşamları hobi olarak yayın açıyorum fakat 720p 60 FPS yayın açamıyorum bir türlü yayın sürekli drop yiyor ve 60 FPS sabit olmuyor genelde 19-20-21 FPS oluyor yayın. 8 Upload'ım var yayına 3500 bitrate verdim yine kasıyor, 4000 bitrate verdim yine kasıyor, 4500 verdim yine kasıyor. Sistemim yayın için gayet yeterli.

PC özellikleri;

AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
A320M-S2H Anakart.
1x16 Neo Forza 2666 MHz RAM.
INNO3D RTX 3060 OC.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. 2600X RTX 3060'ı besleyemez, normal oyun oynamayı bırak sen yayın açmaya çalışıyorsun bir de.
2. Ryzen 2600X günümüz şartlarında yayın açacak kadar yeterli değil.
3. Yayını ekran kartından vermeyi deneyin, eğer yayında kasma düzelir ise 1. ve 2. maddeyi dikkatlice okuyun.

720p 60 FPS için 4000 Kbps bitrate düşük, 6000 Kbps'e yükseltin.

1. 2600X RTX 3060'ı besleyemez, normal oyun oynamayı bırak sen yayın açmaya çalışıyorsun bir de.
2. Ryzen 2600X günümüz şartlarında yayın açacak kadar yeterli değil.
3. yayını ekran kartından vermeyi deneyin, eğer yayında kasma düzelir ise 1. ve 2. maddeyi dikkatlice okuyun.

Ustam o Kadar'da değil ya benim eski i7 4770-3770 işlemcileri bile kullandım ama onlar hiçbir sorun çıkarmıyordu yayın içerisinde

Hem yayını ben ekran kartından veriyorum işlemci üzerinden açmıyorum yayını.

720p 60 FPS için 4000 Kbps bitrate düşük, 6000 Kbps'e yükseltin.
Deniyorum, hiçbir türlü olmuyor benim bir arkadaşımın 6 mbps upload'ı var hiç görüntü bozulmadan Apex gibi Fortnite gibi akıcı oyunlarda yayın açabiliyor.

Hani bir de 2600X tamam beslemiyor olabilir ama o kadar da çöp gibi bir işlemci değil yine bütün oyunları sıkıntısız bir şekilde oynatıyor.

Şimdi farklı konuları araştırdım benim gibi 2600X ve 3060-3060 Ti kullanan kullanıcılara gayet rahat ve sıkıntısız yayın açabilirsin demiş diğer kullanıcılar.

Hız tesi sonuçlarını, modem arayüzündeki SNR ve gürültü değerlerini atar mısınız (VDSL kullanıyorsunuz yüksek ihtimal ile).
Genelde VDSL kullanıpta modemi iyi olmayan kişilerde görmüştüm bu yayında kasma olayını, modeminiz nedir ayrıca?

Hız tesi sonuçlarını, modem arayüzündeki SNR ve gürültü değerlerini atar mısınız (VDSL kullanıyorsunuz yüksek ihtimal ile).
Genelde VDSL kullanıpta modemi iyi olmayan kişilerde görmüştüm bu yayında kasma olayını, modeminiz nedir ayrıca?

SNR ve gürültü değerlerini nasıl alabilirim?

1667884363371.png

eskiden Türk Telekom müşterisi olduğum için bana verilen modemlerden biri.

@haygieia 192.168.1.1 ile arayüze girin.
Kullanıcı adı: Admin.
Sıfre: Türk Telekom.

Bana en baştaki durum menüsünün tam fotoğrafını atın.

Geri
Yukarı