Upload yüksek olmasına rağmen yayınım kasıyor

haygieia

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Kendime yeni bir bilgisayar topladım okul hayatımda oyunculuk hayatımda gayet benim ihtiyaçlarımı karşılayacak bir bilgisayar topladım kendime.
Akşamları hobi olarak yayın açıyorum fakat 720p 60 FPS yayın açamıyorum bir türlü yayın sürekli drop yiyor ve 60 FPS sabit olmuyor genelde 19-20-21 FPS oluyor yayın. 8 Upload'ım var yayına 3500 bitrate verdim yine kasıyor, 4000 bitrate verdim yine kasıyor, 4500 verdim yine kasıyor. Sistemim yayın için gayet yeterli.

PC özellikleri;

AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
A320M-S2H Anakart.
1x16 Neo Forza 2666 MHz RAM.
INNO3D RTX 3060 OC.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 günde 25 bin download 28'de upload CRC hatası almışsınız. Şu an yüksek ihtimal ile yayın yapmadınız son 4 günde.
Ben 2 adet oyun indirdim ve birkaç GB dosya upload ettim ve 7 gündür açık olan modemimde bu kadar çok CRC hatası yok.
Yüksek ihtimal ile yayın tuşuna bastığınız anda DSL hat kötü durumda olduğu için bir sürü paket kaybediyor ve paket kaybı yüzünden yayınız kasıyor gibi gözüküyor.
Yani kısacası 20 megabit upload bile alsanız sağlıklı bir yayını DSL bağlantı ile yapmak Türkiye'de bir çile.

Size tavsiyem kablolamaya bir el atmanız ve SNR değerini yükseltmeniz. Ve CRC hatalarını en aza indirmeniz. Ayrıyeten imkanınız var ise daha kaliteli bir modem alın, modem yayıncılık için DSL altyapıda önemli bir husus.

Aynı modemi kullanan farklı yayıncılar var bir sıkıntı göremedim.

Kablolarımda hiçbir sorun yok açıkçası. CAT6 lan kablosu kullanıyorum.

Peki müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatmalı mıyım?

Bu arada evet 4 gündür yayın yapmıyorum.

Aynı modemi kullanan farklı yayıncılar var bir sıkıntı göremedim.

Kablolarımda hiçbir sorun yok açıkçası. CAT6 lan kablosu kullanıyorum.

Peki müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatmalı mıyım?

Bu arada evet 4 gündür yayın yapmıyorum.

Hocam arkadaş olması gereken cevabı fazlasıyla vermiş senin yapman gerekenler arkadaşın dediklerini uygulamak müşteri hizmetleri bir işlem yapmaz onlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı