UPS Alırken nelere dikkat edilmelidir?

Makaleler
5
Merhabalar, sistemimi korumak adına kaliteli ve uygun fiyata kesintisiz bir güç kaynağı almak istiyorum, lakin hiç bir bilgim yok. Temel özelliği ne olmalıdır? Hangi marka kalitelidir? Elektirik kesildiğinde ne kadar süre PC açık kalabilir? En fazla 500-600 TL'lik önerebilir misiniz?

Sistemim şu şekilde;

Ekran kartı: MSI GeForce 1080 Ti Gaming X
İşlemci: Intel i7 7700
Anakart: Asus Rog Strix Z270H Gaming
SSD: Samsung 850 EVO 250 GB sata 3.0
Harddisk: Toshiba 3.5'' 2TB Sata 3.0
RAM: Kingston 16 GB HyperX Predator
Güç Kaynağı: Corsaır TXM750 80Plus Gold
Kasa: Everest Rampage Majesty Gaming
S. Soğutma: COOLER MASTER SEIDON 120V V3

Bu tam olarak nasıl kullanılır? Özelliklerine baktım da kafam karıştı :D. Ürünü biraz açabilir misin?
Önce modem UPS'yi anlatayım o daha kısa: Modemin adaptörünün yerine bunu takıyorsun elektrik gitse bile modem kapanmıyor böylece çünkü içindeki batarya devreye giriyor anında.

Asıl 'ağır abi' ise Tunçmatik'in ev/iş kullanıcı hedefli modeli. Elektrik kesildiği anda sistemde kesinti olmadan işini oyununu kaydedip çıkabileceğin kadar süre dayanıyor. Daha fazlasını yazmaya eriniyorum zaten sayfanın altında anlatmışlar. En aşağıda.
Tuncmatik Digitech Eco 1500 Va Lineinteractive Ups

Orada kafama bir kaç soru takıldı. Şarj olduktan sonra prizde bırakılırsa kendini mi kapatıyor aşırı yükten? Kapalı kalırsa elektrik gittiğinde devreye girebiliyor mu? Ne kadar hızlı devreye girebiliyor? Birde arkada ki USB portunu anlamadım, tam olarak bilgisayara nasıl bağlanıyor?

Orada kafama bir kaç soru takıldı. Şarj olduktan sonra prizde bırakılırsa kendini mi kapatıyor aşırı yükten? Kapalı kalırsa elektrik gittiğinde devreye girebiliyor mu? Ne kadar hızlı devreye girebiliyor? Birde arkada ki USB portunu anlamadım, tam olarak bilgisayara nasıl bağlanıyor?
Kesintisiz devreye girer. USB portu ise PC'ye bağladığın zaman kişiselleştirmene ve güncel durumu görmene yarıyor. Şarj olduktan sonra büyük ihtimal monitörün/PC 1-2W olsa bile güç çekeceği için kapanmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı