UPS cihazları topraklamayı düzeltir mi?

leckenjugend

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda takılı Corsair Rmx 800W güç kaynağımdan çınlama gibi bir ses geliyor. Farenin hareketleri bile bu sesin değişmesine sebebiyet verebiliyor. Hatta bazen kasadan çarpıldığım da oluyor. Sorunun ne olabileceğini araştırdığımda, yetersiz toprak hattı olduğu yanıtını aldım.

Acaba 1000VA gibi değerlerde bir UPS alsam, toprak hattını ve güç hattını stabil hale getirir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda takılı Corsair Rmx 800W güç kaynağımdan çınlama gibi bir ses geliyor. Farenin hareketleri bile bu sesin değişmesine sebebiyet verebiliyor. Hatta bazen kasadan çarpıldığım da oluyor. Sorunun ne olabileceğini araştırdığımda, yetersiz toprak hattı olduğu yanıtını aldım.

Acaba 1000VA gibi değerlerde bir UPS alsam, toprak hattını ve güç hattını stabil hale getirir mi?
FSP FP 1000VA UPS'yi önerebilirim size kendim kullanıyorum. Ama mutlaka evde toprak hattı olması lazım yani topraklı prizde kullanmanız şart. Ayrıyetten akım korumalı priz almanıza gerek yok, UPS'yi direk duvardaki prize takacaksınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı