UPS güç kaynağı mantığı nasıl işler?

Morteatro

Picopat
Yer
Bursa / Nilüfer / Türkiye
Merhaba,

UPS güç kaynakları çalışma prensipleri hakkında net bilgim olmadığı için bilgilendirici bir yardıma ihtiyacım var.

Elimde mevcut eaton 5E 850i 850VA line ınteractive güç kaynağı var. Çıkış gücü bilgisine baktığımızda 480W görüyoruz. Yeni bilgisayarımda ise ASUS ROG 850G 850W'lık bir PSU kullanıyorum.

Kritik sorum şu UPS çıkış gücü olarak her zaman 480W mı veriyor yoksa devreye girdikten sonra mı 480W veriyor?

Bilgisayar şu an normal çalışıyor. Ayakta kalma süresi benim için çok önemli değil sadece akım koruma yapması amacıyla UPS bağlıyorum. Besleme metoduyla ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
480W, UPS'in sağlayabileceği güç miktarıdır.

Örneğin elektrikler gitti ve sistem UPS sayesinde çalışıyor, 480W güç tüketiminin üstüne çıkarsanız UPS daha fazla güç veremeyeceği sistem kapanacak.

UPS'in çalışma mantığı özetle şöyle, elektrik kesildiğinde devreye girerek size projelerinizi veya ne üzerinde uğraşıyorsanız kaydetmenizi ve sistemi güvenli yolla kapatmanızı sağlıyor.

480W, UPS'in sağlayabileceği güç miktarıdır.

Örneğin elektrikler gitti ve sistem UPS sayesinde çalışıyor, 480W güç tüketiminin üstüne çıkarsanız UPS daha fazla güç veremeyeceği sistem kapanacak.

UPS'in çalışma mantığı özetle şöyle, elektrik kesildiğinde devreye girerek size projelerinizi veya ne üzerinde uğraşıyorsanız kaydetmenizi ve sistemi güvenli yolla kapatmanızı sağlıyor.
Line-interactive UPS'ler belirttigin gibi sebeke kesintisinde dogrudan devreye girer eger on-line tip olan olsaydi UPS'e bagli olan cihaz yalnizca UPS'ten beslenirdi kesinti olsun ya da olmasin.

O zaman şöyle diyebilir miyiz? Line interactive olan bu elimdeki UPS, Elektrik varken 850W PSU normal bir şekilde 850W'a kadar besleyecek. Fakat elektrik gittikten sonra devreye girince maximum verebileceği güç 480W'a düşecek.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı