UPS Kaç TL Elektrik verir?

Bray Yaldz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim FSP FP1000 1000w Interactıve UPS böyle bir güç kaynağım var. Bu her bilgisayarı çalıştırdığımda 1000W mı çekiyor ? Bilgisayar 7 8 saat açık kalınca kendimi huzursuz hissediyorum fatura fazla gelecek diye. Kaynak hep 1000W mı çekiyor yoksa ihtiyacına göre mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim FSP FP1000 1000w Interactıve UPS böyle bir güç kaynağım var. Bu her bilgisayarı çalıştırdığımda 1000W mı çekiyor ? Bilgisayar 7 8 saat açık kalınca kendimi huzursuz hissediyorum fatura fazla gelecek diye. Kaynak hep 1000W mı çekiyor yoksa ihtiyacına göre mi ?

1000W çekmez. Sistemin ihtiyacı olduğu kadar güç çeker. Tabii sisteminiz eğer 650W’dan az harcıyorsa para israfı olur sadece.

Zaten güç kaynağım 750W. UPS elektrikler gittiğinde bilgisayarı bir süre çalıştırıyor. Bunun için fazladan güç çekmesi lazım değilmi ? O zaman boştayken ve yükteykende fazladan güç çekmesi gerekir. Bu duruma yükte değilken fazla elektrik çekiyor o zaman israf olmazmı ? UPS prensibini tam olarak bilmiyorum. Söylediklerim yanlışmı ?

UPS jeneratör gibidir. Bilgisayarın o anlık güç ihtiyac ne ise o kadar çeker fazlasını çekmez. Yani israf olmaz korkmayın :)

Teşekkürler cevaplarınız için. Benim merak ettiğim ihtiyacı çekiyorsa elektriklerin gitmesi durumunda bilgisayarı çalıştıracak gücü nereden buluyor ?

Teşekkürler cevaplarınız için. Benim merak ettiğim ihtiyacı çekiyorsa elektriklerin gitmesi durumunda bilgisayarı çalıştıracak gücü nereden buluyor ?

UPS kesintisiz güç kaynağı demek sistem batarya gibi işliyor yani akü oluyor belirli bir bakım zamanı oluyor sizin UPS cihazı ne zaman yetersiz kalırsa anlarsınız ve teknik servise verip aküsünü değiştirirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı