UPS kaç VA alınmalı?

Benim amacım zaten daha yükseği değil tam tersi daha düşük olması. Oyun vs. oynamadığım için muhtemelen çok daha düşük Watt söz konusu. Video falan izliyorum yani bir elektrik kesintisinde en fazla yapacağım şey Chrome'u kapattıktan sonra bilgisayarı kapatmak olacak. Bu durumda 650 veya 850 VA değerler yeterli olur mu diye düşünüyorum sadece.
850VA'da olur. 650VA'ya kadar düşmeyin. İleride yükseltme yaparsanız bu tür aralıklar önem kazanır. 1000, 850 aralığı iyidir. Fiyat farkına göre hareket edersiniz. Line Interactive olmasına dikkat edin.

850VA'da olur. 650VA'ya kadar düşmeyin. İleride yükseltme yaparsanız bu tür aralıklar önem kazanır. 1000, 850 aralığı iyidir. Fiyat farkına göre hareket edersiniz. Line Interactive olmasına dikkat edin.
Yükseltme düşünmüyorum hatta 1-2 yıla kalmaz bilgisayarı dizüstüne çevirebilirim ünversite için. Zaten o yüzden en az olanı düşünüyorum, idare etsin yeter.

Benzer sistemde 1000VA kullanıyorum, altına düşmeni tavsiye etmem.
Tekrar alacak olsam 1500VA alırdım.
Ben oyun vs. oynamıyorum, 20 dakikayı bırakın 5 dakika bile fazla benim için. Sadece Chrome'u kapatacak sürem olsun yeter, bu da 1 dk falandır herhalde :D

Nereye yetmiyor?
Dostum ben tecrübemi söylüyorum yükteyken yetmiyor kapanıyor işte. r5 5600x ve rx 6700 xt sisteme sahibim. fsp fp 1000 ürününü daha 2 gün önce iade ettim. Sitemin yanında monitör hoparlor belki masa lambası olacak bunları unutuyorsunuz sanırım 600w güç veriyor olabilir ama ani bir yüklenmede gücü yetmiyor.
Ne yazılım tarzı şeylerle ilgileniyorum ne de çok oyun oynuyorum yani sistemi neredeyse hiç yük altında kullanmıyorum, yine de 2000 VA mı önerirsiniz?
Eğer yük altında kullanmıyorsanız sistemininizi o zaman 10 15 dakika falan yetiyor. Ancak bir render sırasında ya da oyun sırasında yakalanırsanız çat diye kapanıyor. 2 arkadaş aynı sisteme sahibiz ve ikimiz de aynı anda bu ürünü aldık. İkimize de yetmedi tek ürün değil yani.

Son düzenleme:
Dostum ben tecrübemi söylüyorum yükteyken yetmiyor kapanıyor işte. R5 5600X ve RX 6700 XT sisteme sahibim. FSP F/P 1000 ürününü daha 2 gün önce iade ettim.
R5 2600-RX 580/1660 Ti, R5 3600-RTX 2060, RX 6600, R5 5600-RX 6600 gibi farklı varyasyonları gördü bu UPS ve sorun çıkarmadı. Konu sahibinin sisteminin tüketeceği güç ortada, 1000VA bir UPS'nin vereceği değer matematiksel olarak ortada. Hala neyin tartışması bu? Bu sisteme 850VA, 1000VA yeter. Sizin yaşadığınız durum bunu değiştirmiyor. Ben tüketilecek güce bakıyorum.

Ayrıca monitör, ses sistemi, modem dahil şekilde konuşuyorum. Bunlar olunca bir an da güç tüketimi 2.5 kat artmıyor. Yok artık.

R5 2600-RX 580/1660 Ti, R5 3600-RTX 2060, RX 6600, R5 5600-RX 6600 gibi farklı varyasyonları gördü bu UPS ve sorun çıkarmadı. Konu sahibinin sisteminin tüketeceği güç ortada, 1000VA bir UPS'nin vereceği değer matematiksel olarak ortada. Hala neyin tartışması bu? Bu sisteme 850VA, 1000VA yeter. Sizin yaşadığınız durum bunu değiştirmiyor. Ben tüketilecek güce bakıyorum.

Mantıken benim sistemim en fazla kaç tükecek? Yani benim aldığım mal mı dandikti? Salladığımı falan mı düşünüyorsun anlamıyorum. Hadi 1000VA yetti 850 asla yetmeyecektir bunu söyleyeyim. Ha 1000VA Online diyosundur ayrı.

Dostum ben tecrübemi söylüyorum yükteyken yetmiyor kapanıyor işte. r5 5600x ve rx 6700 xt sisteme sahibim. fsp fp 1000 ürününü daha 2 gün önce iade ettim. Sitemin yanında monitör hoparlor belki masa lambası olacak bunları unutuyorsunuz sanırım 600w güç veriyor olabilir ama ani bir yüklenmede gücü yetmiyor.

Eğer yük altında kullanmıyorsanız sistemininizi o zaman 10 15 dakika falan yetiyor. Ancak bir render sırasında ya da oyun sırasında yakalanırsanız çat diye kapanıyor. 2 arkadaş aynı sisteme sahibiz ve ikimiz de aynı anda bu ürünü aldık. İkimize de yetmedi tek ürün değil yani.
Dediğim gibi ne yazılımla ilgileniyorum ne de çok oyun oynuyorum yani 15 dk benim için çok çok fazla, sadece kapatacak sürem olması yeterli olur.

Dediğim gibi ne yazılımla ilgileniyorum ne de çok oyun oynuyorum yani 15 dk benim için çok çok fazla, sadece kapatacak sürem olması yeterli olur.
Öyle olacaksa o zaman problem olmaz. Ama ben gidip de 1500 almanızı öneririm olur da yük altında yakalanırsınız madem aldınız sistemi besleyecek güçte alın zaten fiyat farkı aşırı değil aralarındaki.

Söylediklerim arkadaşa inandırıcı gelmediği için şu konuyu da eklemek isterim 10 gün öncesinin konusu.

Son düzenleme:
Mantıken benim sistemim en fazla kaç tükecek? Yani benim aldığım mal mı dandikti? Salladığımı falan mı düşünüyorsun anlamıyorum. Hadi 1000VA yetti 850 asla yetmeyecektir bunu söyleyeyim. Ha 1000VA Online diyosundur ayrı.
Alın biraz neye göre konuştuğumu okuyun ve öyle gelin karşıma.

850VA bir LI UPS 510W, 1000VA bir LI UPS 600W destek verebilir. Konu sahibine sabahtan beridir saçma sapan bilgiler vermeye çalışıyorsunuz. Sizin ne yaşadığınız beni ilgilendirmiyor. Ben kağıt üstünde sisteme ve çekeceği güce bakarak UPS öneriyorum.

Lütfen işinize bakın.

Alın biraz neye göre konuştuğumu okuyun ve öyle gelin karşıma.

850VA bir LI UPS 510W, 1000VA bir LI UPS 600W destek verebilir. Konu sahibine sabahtan beridir saçma sapan bilgiler vermeye çalışıyorsunuz. Sizin ne yaşadığınız beni ilgilendirmiyor. Ben kağıt üstünde sisteme ve çekeceği güce bakarak UPS öneriyorum.

Lütfen işinize bakın.
Deneme yanılma mı daha etkili bir çözümdür yoksa kağıt üzeri teori mi? Aynı şekilde hesap yaparken 416w+26w+40w(+-) çıkan benim sistemime hatta arkadaşımla benim sistemime yani 2 sisteme de yetersiz kaldı. Yük altında ani kesilmeye gücü yetmedi. Karar sana ait @Cemtastan23 . Ancak rica ediyorum olur da 850 1000va seçerseniz lütfen yük altında kaldırdı mı bizi bilgilendirin :)

Geri
Yukarı