UPS Kargo Gümrük Sorunu

segahleksa

Hectopat
Öncelikle hepinize merhaba. Kullandığım Logitech G920 direksiyon seti bozulunca Logitech ile iletişime geçip garanti talebinde bulundum. Bu da onaylandı ve Logitech bana yurt dışından UPS ile yeni ürün gönderdi. Sonra ürün gümrüğe girince yetki belgesini doldurdum. Açıklamaya da "Garanti kapsamında arızalı olan ürünün değişimi" yazdım fakat bana inanmamış olacaklar ki ertesi gün aşağıdaki maili aldım.
InkedGumruk_LI.jpg

Ne yapmam gerekiyor? UPS'e ulaştım ve 400 TL civarı vergi ödemem gerektiğini söylediler. Veya karara itiraz edip ürünün şahsi olduğunu kanıtlayabileceğimi söylediler. Ne yapmam gerekiyor? Logitech'e ulaşsam onlar vergiyi üstlenirler mi?

Merhaba sorununuzu halledebildiniz mi sonrasında neler oldu?
Biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. Hallettim. [email protected] adresine mail attım. Logitech ile olan mesaj geçmişimin ekran görüntülerini attım. Sonra tekrar gümrüğe sunduk diye cevap verdikten sonraki gün herhangi bir ücret ödemeden gümrükten geçti.

Teşekkürler cevap için eğer siz almak için o ücreti ödemeseydiniz gümrükte kalsaydı bir ücret ödemek zorunda mıydınız acaba?Yani ürün gümrüğün olunca herhangi bir ardiye vs ücreti çıkarıyorlar mı alıcıya acaba bilginiz var mı

Sanırım ürünü ilk satın alırken yabancı bir firmadan satın aldınız. Ben de almak istiyorum ama bu tür sorunlarla uğraşmak istemiyorum. Sorununuz çözüldü ise ne güzel size.

Biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. Hallettim. [email protected] adresine mail attım. Logitech ile olan mesaj geçmişimin ekran görüntülerini attım. Sonra tekrar gümrüğe sunduk diye cevap verdikten sonraki gün herhangi bir ücret ödemeden gümrükten geçti.

Merhaba, kusura bakma konuyu biraz hortlatıyorum, bende aynı sorunu yaşıyorum Logitech müşteri hizmetlerinden gelen kargom bu şekilde takıldı ben de kanıtlamak amacı ile Logitech ile aramdaki tüm konuşmaları sizin de gönderdiğiniz maile gönderdim, kaç gün içinde cevap aldınız acaba?

Merhaba, kusura bakma konuyu biraz hortlatıyorum, bende aynı sorunu yaşıyorum Logitech müşteri hizmetlerinden gelen kargom bu şekilde takıldı ben de kanıtlamak amacı ile Logitech ile aramdaki tüm konuşmaları sizin de gönderdiğiniz maile gönderdim, kaç gün içinde cevap aldınız acaba?

Sen de kusura bakma ben de hortlatıyorum ama :) Peki sizin son durum ne oldu bende aynı şeyi yaşıyorum da şu an 1 Mart'tan beri kargom gümrükte bekletiliyor UPS Kargo işini yapmıyor gerekli tüm belgeleri göndermeme rağmen hala kargoyu gümrükten teslim almadılar. Müşteri hizmetleriyle görüşüyorum bana bilgi de verilmiyor ne söylersem söyleyeyim o konuda bizim bir bilgimiz yok, ona yok buna yok diyorlar kafayı yemek üzereyim. Sizin süreciniz nasıl geçmişti?

Sen de kusura bakma ben de hortlatıyorum ama :) peki sizin son durum ne oldu bende aynı şeyi yaşıyorum da şu an 1 Mart'tan beri kargom gümrükte bekletiliyor UPS Kargo işini yapmıyor gerekli tüm belgeleri göndermeme rağmen hala kargoyu gümrükten teslim almadılar. Müşteri hizmetleriyle görüşüyorum bana bilgi de verilmiyor ne söylersem söyleyeyim o konuda bizim bir bilgimiz yok, ona yok buna yok diyorlar kafayı yemek üzereyim. Sizin süreciniz nasıl geçmişti?

Bana birkaç paket geldiği için ticari olarak saydılar ve normal şekilde gümrükten geçmesine izin vermediler, ben de noter onaylı belge vermek durumunda kaldım, ama vergileri gönderici ödediği için benden başka bir ücret alınmadı.

Sizin durum bundan farklı olabilir paketin neden beklediğini öğrenmeniz gerekiyor eğer bir tane ürün geldiyse ve gümrük gelen ürünün değerinin doğru yazılmadığını düşünüyorlarsa ki firmalar yeni ürün göndermelerine rağmen gümrüğe fiyatı çok daha düşük bildiriyorlar o sebeple de takılmış olabilir, bu sebeple takılmışsa ürünün yurt dışı satış fiyatı ile ilgili ekran görüntülerini, garanti başvurusu yaptığınız görüşmelerin ekran görüntülerini ve garanti kapsamında işlem görülen ürünün faturasını v.s. gönderirseniz de çözebilirler.

E-posta destek sistemleri iyi çalışıyor ben hep en geç 1 gün içerisinde dönüş aldım, telefon üzerinden verilen müşteri hizmeti çalışanları genel olarak konu hakkında bilgisiz oluyor e-posta üzerinden görüşmen daha iyi olur.

Bana birkaç paket geldiği için ticari olarak saydılar ve normal şekilde gümrükten geçmesine izin vermediler, ben de noter onaylı belge vermek durumunda kaldım, ama vergileri gönderici ödediği için benden başka bir ücret alınmadı.

Sizin durum bundan farklı olabilir paketin neden beklediğini öğrenmeniz gerekiyor eğer bir tane ürün geldiyse ve gümrük gelen ürünün değerinin doğru yazılmadığını düşünüyorlarsa ki firmalar yeni ürün göndermelerine rağmen gümrüğe fiyatı çok daha düşük bildiriyorlar o sebeple de takılmış olabilir, bu sebeple takılmışsa ürünün yurt dışı satış fiyatı ile ilgili ekran görüntülerini, garanti başvurusu yaptığınız görüşmelerin ekran görüntülerini ve garanti kapsamında işlem görülen ürünün faturasını v.s. gönderirseniz de çözebilirler.

E-posta destek sistemleri iyi çalışıyor ben hep en geç 1 gün içerisinde dönüş aldım, telefon üzerinden verilen müşteri hizmeti çalışanları genel olarak konu hakkında bilgisiz oluyor e-posta üzerinden görüşmen daha iyi olur.
Ben bir defa da değil bir çok kez mesaj attım geri dönüş en fazla takip numaramı istemeleri oldu verdim sonra belgeleri istediler onları da gönderdim 3 Mart'ta oldu bu olay da ama yinede bir gelişme olmadı müşteri hizmetlerine ne dersen de ezberlemişler "onu bilemiyoruz bunu bilemiyoruz, o konu hakkında bir bilgimiz yok, yok o farklı bir departmanla ilgili," hep böyle şeylerle oyalıyorlar topu başkasına atıyorlar hiç çözüm üretmiyorlar. Bugün görüştüm son kez belgeleri gönderdiyseniz bekleyin dediler, ben de bekliyorum zaten 1 Mart'tan beri dedim

Ben bir defa da değil birçok kez mesaj attım geri dönüş en fazla takip numaramı istemeleri oldu verdim sonra belgeleri istediler onları da gönderdim 3 Mart'ta oldu bu olay da ama yine de bir gelişme olmadı müşteri hizmetlerine ne dersen de ezberlemişler "onu bilemiyoruz bunu bilemiyoruz, o konu hakkında bir bilgimiz yok, yok o farklı bir departmanla ilgili," hep böyle şeylerle oyalıyorlar topu başkasına atıyorlar hiç çözüm üretmiyorlar. Bugün görüştüm son kez belgeleri gönderdiyseniz bekleyin dediler, ben de bekliyorum zaten 1 Mart'tan beri dedim.

Hocam ben de hortlatıyorum ama :D evrakları bende yolladım işlem sırasını bekleyin diyorlar 1 haftadır siz nasıl hallettiniz maillere de 1 cümle cevap verıyorlar birkaç gün sonra tam çıldırmalık.

Geri
Yukarı