UPS Kargo sizce en iyisi midir?

Yasin252

Hectopat
8 Sene'ye yakındır hem babamın ve akrabalarımın bilgisayar mühendisi olması hem de benim ailem gibi teknolojiye meraklı oluşum sebebi kargo çok sık kullanılır. Bugüne kadar sadece UPS ile çalıştık ve en geç 2 gün içinde hatasız kırıksız çiziksiz kargoları bize ulaştırdılar. Sizin de bildiğiniz çok iyi kargo şirketleri var mı? Ya da en iyisi UPS mi?

Yaşanılan yere göre değişiyor. Rize'de yaşıyorum şubeleri bir tane var ve aşırı saçma bir yerde, ama yine de UPS olması güven veriyor. Sadece 1 keresinde haberim olmadan kargomu komşuya bırakmışlardı. Genel olarak baktığımız zaman Türkiye'de en hızlı ve kötünün iyisi Yurtiçi Kargo.

8 Sene'ye yakındır hem babamın ve akrabalarımın bilgisayar mühendisi olması hem de benim ailem gibi teknolojiye meraklı oluşum sebebi kargo çok sık kullanılır. Bugüne kadar sadece UPS ile çalıştık ve en geç 2 gün içinde hatasız kırıksız çiziksiz kargoları bize ulaştırdılar. Sizin de bildiğiniz çok iyi kargo şirketleri var mı? Ya da en iyisi UPS mi?

Bence de en iyisi UPS. Ondan sonra da aras gelir. Artvin'de yaşıyorum PTT, MNG veya başka kargolarla Hepsiburada'dan aldığım ürünler geldiğinde 1 haftayı buluyor. Ama Aras Kargo ile 2 güne elime ulaşıyor Hepsiburada'dan aldığım bir ürün.

Hepsijet, MNG, Yurtiçi, Aras, PTT, UPS gibi piyasada bulunan firmaların hepsini deneyimlemiş biri olarak UPS en iyisi diyebilirim. Salgın döneminde aldıkları önlemler yüzünden biraz yavaş çalışsalar da kargonuza olan saygıları bile yeterli. Salgın olmadığı yani normal dönemlerde evde yoktunuz diye not bırakıp gitmek yerine sizi arıyorlar. Eğer kısa süre içerisinde evde olacaksanız bekleyebiliriz diyorlar. İsterseniz farklı birine teslim edebiliriz ondan teslim alabilirsiniz veya güvenliğe bırakabiliriz gibi seçenekler sunuyorlar. Müşteri hizmetlerinden anında bilgi alabiliyorsun. Bana göre en iyisi UPS.

Şu ana kadar çoğunlukla kargolarım Yurtiçi Kargo ile geldi. Kuryeler olsun, hizmet olsun gayet iyiydi. Bana göre en iyi kargo şirketi yurtiçi kargodur. Tabii bu şehirden şehire değişebilir.

Şu ana kadar çoğunlukla kargolarım Yurtiçi Kargo ile geldi. Kuryeler olsun, hizmet olsun gayet iyiydi. Bana göre en iyi kargo şirketi yurtiçi kargodur. Tabii bu şehirden şehire değişebilir.

artvin/borçka da yaşıyorum internetten alışveriş yapıyorum 3 güne Artvin merkezdeki subeye geliyor, 2 gün dağıtıma çıkmasını bekliyorum 5 gün. Ama siparişlerim ne zaman UPS ile gelse 2 güne elimde oluyor en geç.

Benim için değil. Bir kere deneyimim oldu. O da 4 günde anca geldi. Tamam yoğunlar anlıyorum ama yalan söylerlerse işte o sıkıntı. Çıkmadığı halde dağıtıma çıktı gösterdiler.
Onun dışında hiç sıkıntı yaşamadığım aras ve hepsijet. İkisinde de ertesi gün geldi hep.

Şuana kadar deneyimlediğin en iyisi Kolay Gelsin. Amazon kullanıyor genellikle ve ertesi gün kargo elinize ulaşmış oluyor.

Bana göre en iyisidir, çok memnunum adamlardan işinin hakkını veriyorlar. En azından diğer firmalar gibi kargoyu tekmelemiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı