UPS kargo teslimat sorunu

Ben Vatan Bilgisayar üzerinden anakart satın aldım malum uzaktan eğitim var ve benim için çok önemli bir parça fakat UPS kargo ürünü 2 gündür bekletiyor dağıtıma çıkıyor fakat teslim edilmiyor. Bende merak edip www.sikayetvar.com sitesine girip şikayetlere baktım ve gerçekten şok oldum insanlar şikayetlerini yazmış ve de kargo kodlarını yazmışlar fakat UPS kargo inatla neredeyse her şikayetin altına kargo kodunuzu yazarsanız iletişime geçicez gibi bir şey yazmış. Bu benim için gerçekten hayati bir parça fakat UPS kargo resmen müşterilerle dalga geçiyor korona virüs var anlıyoruz fakat yurtiçi kargo ile 1 günde gelen ürün UPS'le kim bilir daha ne kadar bekleyecek. Bir şikayetde de gümrükte olan kargoyu evde yoktunuz diye göstermiş kargo takip de, adamlar resmen müşretiyle dalga geçiyor tek kelime ile ahlaksızlık!

Kargonuz dağıtım arabası ile dağıtıma çıktığı zaman transitte diye bilgi alırsınız takip kodunuz üzerinden transite çıktığı ilk gün genelde gelmez hatta transit bilgisi gece 8-9 gibi gelir. Eğer ürününüz o gün yetişmemişse araba içerisinde bekletilir yarına dağıtıma çıkar. Bu insanların internet üzerinden korona dolayısıyla yüklü alışveriş yapmasının getirdiği bir sorundur. Merak etmeyin kargonuz bu hafta içinde elinize ulaşacaktır. İyi forumlar :).

Ankara'da oturuyorum. Ama sistem cidden saçma çalışyor mesela şu an kargom dağıtımda olarak gözüküyor. Kargo çalışanları korona virüsünün arkasına sığınıyor fakat kapıya geldiklerinde ne maske ne de eldiven göremiyorum nedense zaten sıkıntılıydı şu dönemde iyice sıkıntı oldu inşallah uzun süre bekletmezler.

Korona virüsü olmasa gidip ortalığı dağıtacağım gerçekten çok sinir bir durum insanları telefondan yüzüne kapatmak kolay geliyor fakat nedense yüz yüze gelince bir şey diyemıyorlar. Bazı arkadaşların yüzüne kapatmışlar ve kargo sorumluları telefonda bağırmış müşteriye Google mapsdeki yorumlar bunlar.

Terbiyesizlikten başka bir şey değil kendi paramızla rezil oluyoruz resmen ama bölgenizin şubesinin ekibi gerçekten değişmesi lazım gibi duruyor.
Ankara'da oturuyorum. Ama sistem cidden saçma çalışyor mesela şu an kargom dağıtımda olarak gözüküyor. Kargo çalışanları korona virüsünün arkasına sığınıyor fakat kapıya geldiklerinde ne maske ne de eldiven göremiyorum nedense zaten sıkıntılıydı şu dönemde iyice sıkıntı oldu inşallah uzun süre bekletmezler.

Korona virüsü olmasa gidip ortalığı dağıtacağım gerçekten çok sinir bir durum insanları telefondan yüzüne kapatmak kolay geliyor fakat nedense yüz yüze gelince bir şey diyemıyorlar. Bazı arkadaşların yüzüne kapatmışlar ve kargo sorumluları telefonda bağırmış müşteriye Google mapsdeki yorumlar bunlar.
Bana en yakın Ups şübesi 40 Km uzaklıkta şubeye ne zaman ürünüm gelse aynı gün getiriyorlar evime akşam 9 da ürün getirdiklerini hatırlarım :D

Screenshot_1.png

Güncelleme:
UPS benimle tekrardan dalga geçiyor dağıtıma çıktı diye bildirim geliyor 1 dakika sonra UPS kaynaklı olmayan sıkıntı deyip zaman kazanmışlar. Sadece ben sorun yaşıyor olsam beklerim ve anlayış gösteririm fakat onlarca insanı bu şekilde madur etmek hiç hoş değil.

Telefonla arayıp bilgi alabildiniz mi ? Şubeye gidip alma şansınız var mı ? peki.

Sizinki gerçekten benimkimden daha hızlıymış 15 dk uzaklıktaki Vatan'dan kasa ve monitör sipariş ettim. Cuma günü saat 14.00'da teslim almalarına rağmen hala hiçbir hareket yok. Tahmini teslim tarihi de ayın 18 iydi.

Geri
Yukarı