Vatan Bilgisayar UPS Kargo Sorunu

Kuntay Yılmaz

Kilopat
Daha fazla  
Ayın 14'ünde Saat yaklaşık 10.00 Gibi Vatan Bilgisayar üzerinden Bir adet Monitör ve Kasa Sipariş ettim topladığım sistemimin son parçalarıydı. Ürün UPS Kargoya Ayın 15'inde Saat 14.00 Gibi Vatan tarafından teslim edildi. Ankara'da oturuyorum ve ürünler zaten Vatan Bilgisayar ankara/yenimahallede bulunuyormuş bu yüzden direk olarak UPS Yenimahalleden çağrı sonucu alındı olarak gözüküyor. Tahmini Teslimat Tarihi Ayın 18'i olduğu halde hiçbir hareketlilik olmadı. Ankara'daki bütün şubeleri arıyorum cevap vermiyorlar. Müşteri Hizmetlerini arasam açılmıyor. 15 dakikalık Araba mesafesindeki Şubeden ürünüm kaç gündür nasıl gelmez ya. Hayır dışarı çıkma yasağından dolayı çıkamıyorum çıkabilsem yürüyerek sürükleyerek getireceğim. Babamdan rica etsem saatleri uymuyor. Yoğunluk falanla da alakası olduğunu sanmıyorum. İşlemcimi İstanbul'dan 18 saat içinde teslim aldım başka bir kargo firmasından.

Ups.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ups kargo bana göre en güvenilir şuana kadar beni üzmeyen bir firma şaşırdım böyle duruma acaba salgınla alakalı mı bilinmez.Siz telefonla ulaşmaya çalışın veya şubeye gitmeye çalışın.

Ben 1 hafta önce Vatan üzerinden RAM aldım. Konya'dan Zonguldak'a 2 günde öngörülen teslimat zamanında ulaştı. Herhangi bir sorun yaşamadım yine UPS kargo idi.

UPS çoğu durumda en güvenilir kargo firmasıdır. Tahminimce kargonuz bugün öğleden sonra ya da yarın teslim edilir. Yoğunluk nedeniyle önce bekleyen teslimatları yapıyorlar. Kuryelere de acıyın. Adamların gözünde fer kalmamış. İş yerime her gün tüm firmaların araçları gelir, adamların beyni sulanmış şekilde çalışıyorlar. Müşterilerin kimi kuryeye öcü gibi davranıyor. Sopa uzatıp alan gördü bu gözler.

Ups kargo bana göre en güvenilir şuana kadar beni üzmeyen bir firma şaşırdım böyle duruma acaba salgınla alakalı mı bilinmez.Siz telefonla ulaşmaya çalışın veya şubeye gitmeye çalışın.
Bütün şubeleri aradım müşteri hizmetlerini aradım ulaşamıyorum. Yaşım 20 yi geçmediğinden Dışarı da çıkamıyorum

UPS çoğu durumda en güvenilir kargo firmasıdır. Tahminimce kargonuz bugün öğleden sonra ya da yarın teslim edilir. Yoğunluk nedeniyle önce bekleyen teslimatları yapıyorlar. Kuryelere de acıyın. Adamların gözünde fer kalmamış. İş yerime her gün tüm firmaların araçları gelir, adamların beyni sulanmış şekilde çalışıyorlar. Müşterilerin kimi kuryeye öcü gibi davranıyor. Sopa uzatıp alan gördü bu gözler.

Bu zaman için bir şey demiyorum ama bu virus olaylarından önce de UPS bu şekilde çalışıyordu. En sıkıntılı olduğum kargo firması bunlar benim. Adamlar hiçbir zaman kargomu zamanında getirmedi. En az 1 hafta geç geliyor. O da en az diyorum.

Kuryelere her zaman saygım var anlamadığım şey bu şirkete ulaşamayışım. Nereyi açsam açılmıyor. Cevap verseler deseler yoğunluk var fln filan 1 ay da beklerim.

Bu zaman için bir şey demiyorum ama bu virus olaylarından önce de UPS bu şekilde çalışıyordu. En sıkıntılı olduğum kargo firması bunlar benim. Adamlar hiçbir zaman kargomu zamanında getirmedi. En az 1 hafta geç geliyor. O da en az diyorum.
Hayır şehir dışından gelse okey. Sınır ilçelerden gönderilen ürün 6 günde gelmez mi ya.
Şu sıralar kargo şirketleri sorun yaşıyor olabilir büyüğünüzden şubeye gitmesini isteyin en azından yüz yüze daha iyi olur.
Saat 17.00 de kapanıyor ve babamın iş saatinden erken kapanıyor.
En son çare olarak Vatan Bilgisayarı aradım 4 iş gününde gelmesi gerekiyor normalde dedi. Hafta içi gelir herhalde.

Geri
Yukarı