UPS kargo teslimat süreci

İtopya sayesinde ilk UPS deneyimimi yaşıyorum. Kasım 29'da kargo ellerindeydi aha yarın Aralık beş. 6. Gün olacak. Yarında elime geçeceğini sanmıyorum. Şahsen bir daha UPS'e bulasmamayi düşünüyorum.
Eğer il merkezinde değil de bir ilçede oturuyorsanız, UPS'nin ilçelerde şubesi olmayabiliyor. Böyle bir senaryoda UPS haftanın belli 1-2 günü il merkezinden ilçeye geliyor. Haliyle teslimat extra uzuyor.

Monitörüm için 9. Gün. Ve hala teslim edilmedi. Cidden çok enteresan.
Eğer il merkezinde değil de bir ilçede oturuyorsanız, UPS'nin ilçelerde şubesi olmayabiliyor. Böyle bir senaryoda UPS haftanın belli 1-2 günü il merkezinden ilçeye geliyor. Haliyle teslimat extra uzuyor.
Evet ama üstünden bir hafta geçti bile şuanda çoktan. Yani dediğiniz teslimat günü bana denk gelmemiş olması imkansız. Artık indirim yogunlugundan mıdır bilemem. Ama daha alamadım. Artık pazartesi falan alırsam çok mutlu olacağım. Hafta sonunu zaten ihtimal dahilinde koymuyorum şuan. Hafta içi getirmeyen hafta sonu neden getirsin.

İndirim zamanı dışında, İtopya üzerinden alışveriş yapmıştım. Ürün elime İstanbuldan buraya iki gün içerisinde ulaşmıştı. Kargo firmaları, ekonomik sebeplerden dolayı, genel olarak eleman azaltmaya gitmişti. Kara cuma indirimin de bu kadar satış beklediklerini düşünmüyorum. Hangi firma olursa olsun. Bu aralar uzun süre bekleyebilirsiniz.

Ankara da öyle bir durum yok diye biliyorum. Şube her ilçede yok ama merkez ilçelere araç ayarlıyorlar diye biliyorum.
İndirim zamanı dışında, İtopya üzerinden alışveriş yapmıştım. Ürün elime İstanbuldan buraya iki gün içerisinde ulaşmıştı. Kargo firmaları, ekonomik sebeplerden dolayı, genel olarak eleman azaltmaya gitmişti. Kara cuma indirimin de bu kadar satış beklediklerini düşünmüyorum. Hangi firma olursa olsun. Bu aralar uzun süre bekleyebilirsiniz.
Ankara ya Eylül de Ups ile İstanbul dan kargo 1 günde geldi.

Monitörüm için 9. Gün. Ve hala teslim edilmedi. Cidden çok enteresan.

Evet ama üstünden bir hafta geçti bile şuanda çoktan. Yani dediğiniz teslimat günü bana denk gelmemiş olması imkansız. Artık indirim yogunlugundan mıdır bilemem. Ama daha alamadım. Artık pazartesi falan alırsam çok mutlu olacağım. Hafta sonunu zaten ihtimal dahilinde koymuyorum şuan. Hafta içi getirmeyen hafta sonu neden getirsin.
Kargonun 9 gün olması hiç normal değil müşteri hizmetlerine yazın facebooktan yazın arayın birşeyler yapın bakın yanlışlıkla başka birisine teslim etmiş olabilirler. Dünyanın en kötü kargo firması bile olsa 9 güne getirir. Ve şu an normalmiş gibi konuşuyorsunuz acayip. Şahsen o durumu ben yaşasam şu an o kargo firması davalık idi. Sizde hiç peşine düşmüyorsunuz anca foruma yazıyorsunuz oda dikkatimi çekti.

Evet ama üstünden bir hafta geçti bile şuanda çoktan. Yani dediğiniz teslimat günü bana denk gelmemiş olması imkansız. Artık indirim yoğunluğundan mıdır bilemem. Ama daha alamadım. Artık pazartesi falan alırsam çok mutlu olacağım. Hafta sonunu zaten ihtimal dahilinde koymuyorum şuan. Hafta içi getirmeyen hafta sonu neden getirsin.
Dönemin anormal yoğunluğundan teslim edemeden il merkezine döndükleri oluyor. İl merkezinden çıkıp tüm ilçeleri aynı gün dolaşıyorlar dolayısıyla yetiştiremeyebiliyorlar. Benim de başıma geldi oradan biliyorum. 22 Kasım'da sipariş verdim hala gelmedi. Dağıtıma çıktı fakat il merkezine geri dönmüş:

1575672315610.png

Bulunduğunuz ilin UPS merkezini arayın. Telefonu açan olursa o kişiden bilgi alabilirsiniz.
Ankara da öyle bir durum yok diye biliyorum.
Denizli'de var. Sadece Pazartesi ve Çarşamba günleri merkezden ilçelere araç kaldırıyorlar. Örneğin Perşembe günü Denizli'ye varan kargonuz için Pazartesi'yi beklemek zorundasınız. Pazartesi teslim edilmezse Çarşamba'yı. 🤷‍♂️

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı