UPS Kargo ve HP Rezaleti

78501

Kilopat
Makaleler
5
Selamlar ahali. HP Teknik Servis Deneyimim konumda belirttiğim üzere HP ile ciddi bir süreç içerisine girmiştim ve beni mağdur ederek ikinci kez cihazı servise göndermemi istemeleri üzerine servise gönderdim. Cihaz servise giderken UPS kargo cihazımı kırdı ve bugün itibariyle hasar görüntüleri elime ulaştı. Hasar tespit tutanağında cihazın kutusunda hasar olmadığını belirtmelerine rağmen cihazın kutusunda bariz bir şekilde eğiklik mevcut. Ayrıca hasarın taşıma esnasında olmadığını söylüyorlar fakat elimde kutulamadan önce çekmiş olduğum görüntüler de mevcut. Asıl şoku az önce yaşadım: UPS kuryesi beni arayıp 90 TL'lik kargo ücreti çıktığını söyledi! Ürünü alıcı ödemeli olarak göndermişler ve HP'nin bununla ilgili hiçbir bilgisi yokmuş. Artık ikisiyle uğraşmaktan da gına geldi. UPS kargo ile bir ürün alacaksanız aklınızda her an mağdur edilme ihtimalinizin olduğu bulunsun.

Dosya Ekleri

• IMG_5376.jpg
    IMG_5376.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 93
  • HASARLI KUTU.jpg
    HASARLI KUTU.jpg
    65,3 KB · Görüntüleme: 87
Bizim burada UPS çok güzel çalışıyor. Her kargo firmasında olduğu gibi şubeye göre değişiklik gösteriyor. Geçmiş olsun.
UPS'in kalitesi şubeden şubeye değiştiğinin farkındayım fakat en küçük bir sorunda sizi ortada bırakıyorlar. Ders çalışmam gerekirken oturdum bunların saçma sapan işleriyle uğraşıyorum. Müşteri hizmetleriyle konuşmaktan 750 DK hakkımdan 160 DK kaldı. Müşteri hizmetlerine bağlanabilmek resmen ciddi çaba istiyor.

Kutuyu sektirme yarışı yapanlar... Kutu ile futbol oynayanlar... Daha neler göreceğiz. Hakkınızı sonuna kadar arayın umarım daha fazla mağdur olmazsınız.

Hayır sanki plastik oyuncak taşıyormuş gibi davranıyorlar. Oturduğum yerde böyle bir durum ile karşılaşmadım hatta kargo o kadar fazla gidip geliyor ki kurye ile bile tanıştım artık bizim dairemizi ezberledi. :D

Buradaki insanlar iyi niyetli ama haberlere her gün çıktığı gibi insanlarda denk geliyor. Asla pes etmeyin.

Selamlar ahali. HP Teknik Servis Deneyimim konumda belirttiğim üzere HP ile ciddi bir süreç içerisine girmiştim ve beni mağdur ederek ikinci kez cihazı servise göndermemi istemeleri üzerine servise gönderdim. Cihaz servise giderken UPS Kargo cihazımı kırdı ve bugün itibarıyla hasar görüntüleri elime ulaştı. Hasar tespit tutanağında cihazın kutusunda hasar olmadığını belirtmelerine rağmen cihazın kutusunda bariz bir şekilde eğiklik mevcut. Ayrıca hasarın taşıma esnasında olmadığını söylüyorlar fakat elimde kutulamadan önce çekmiş olduğum görüntüler de mevcut. Asıl şoku az önce yaşadım: UPS kuryesi beni arayıp 90 TL'lik kargo ücreti çıktığını söyledi! Ürünü alıcı ödemeli olarak göndermişler ve HP'nin bununla ilgili hiçbir bilgisi yokmuş. Artık ikisiyle uğraşmaktan da gına geldi. UPS Kargo ile bir ürün alacaksanız aklınızda her an mağdur edilme ihtimalinizin olduğu bulunsun.

UPS ile çok alışverişim oldu pek sorun yaşamadım fakat benim yaşamadığım diğer insanların yaşamayacağı anlamına gelmiyor... Türkiye teknik servislerinin genelinde bir sorumsuzluk mevcut maalesef özellikle belli başlı markalar rezalet biçimdeler konu ile ilgili gelişmeleri başlık altında paylaşabilirseniz ileride aynı sorunları yaşayabilecek arkadaşlar için örnek bir başlık olur.

Kutusu hasarlı olan hiçbir ürünü almayın. Tutanak tutturun kargoyu getiren kişiye.
Tutturacağım fakat kargo bedeli çıktığı için teslim etmiyorlar.
UPS ile çok alışverişim oldu pek sorun yaşamadım fakat benim yaşamadığım diğer insanların yaşamayacağı anlamına gelmiyor... Türkiye teknik servislerinin genelinde bir sorumsuzluk mevcut maalesef özellikle belli başlı markalar rezalet biçimdeler konu ile ilgili gelişmeleri başlık altında paylaşabilirseniz ileride aynı sorunları yaşayabilecek arkadaşlar için örnek bir başlık olur.
Ben de daha önceden UPS'den çok memnundum. Tokat şubesiyle sıkıntım yok fakat genel merkez ciddi anlamda problemli. Kutunun hasarlı olduğunu görmemek için kör olmak lazım fakat onların dediğine göre hasar yokmuş.
Kutuyu sektirme yarışı yapanlar... Kutu ile futbol oynayanlar... Daha neler göreceğiz. Hakkınızı sonuna kadar arayın umarım daha fazla mağdur olmazsınız.

Hayır sanki plastik oyuncak taşıyormuş gibi davranıyorlar. Oturduğum yerde böyle bir durum ile karşılaşmadım hatta kargo o kadar fazla gidip geliyor ki kurye ile bile tanıştım artık bizim dairemizi ezberledi. :D

Buradaki insanlar iyi niyetli ama haberlere her gün çıktığı gibi insanlarda denk geliyor. Asla pes etmeyin.
Ben de kurye arkadaş ile görüştüm. Adam 2-3 hafta önceki aldığı bilgisayarıma bile diyor ki biz sizden bilgisayar almıştık. Kargolardan nefret etmeye başladım. Giderim yüz yüze alırım, daha da kargoyla bir şey almam daha.
UPS'in ücreti karşılamaması üzerine THH'ye başvurumu yapıyorum. Bundan sonraki süreci ve yaşadıklarımı ilerde ekleyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı