UPS önerisi

Ctvxn

Kilopat
Makaleler
4
Şu 3 UPS'ten hangisini önerirsiniz? Bir de 650VA mı yoksa 1000VA mı almalıyım?

Sistem:
Kod:
RX570.

2200G.

8GB DDR4.

1 SSD.

1 HDD.

PSU 650W (XIGMATEK 80+)

Hocam 650 VA biraz sınırda kalır. En azından 850 VA alın derim. Bunu alabilirsiniz. İnternet hattı koruması var. 9 Ah akü ile yeterince açık tutar.

n11.com'dan Makelsan Lıon+ 850 VA USB (1x 9AH) 5-10dk Ups seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

650 VA işinizi görmez. Ucu ucuna hesaplama yapmayın. Verimlilik denen bir şey var.
RX 570 sisteme 1000 VA'dan aşağısını alırsanız ileride sorun yaşayabilirsiniz.
Marka olarak Tunçmatik güzel.
Hocam 650 VA biraz sınırda kalır. En azından 850 VA alın derim. Bunu alabilirsiniz. İnternet hattı koruması var. 9 Ah akü ile yeterince açık tutar.

n11.com'dan Makelsan Lıon+ 850 VA USB (1x 9AH) 5-10dk Ups seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Amacım elektrikler gittikten sonra bilgisayarı kullanmak değil sadece elektrikler kesildikten sonra bilgisayarı normal şekilde kapatmaya yarayacak kadar güç verse yeter. Çünkü ne zaman elektrikler kesilse sistemde sorunlar oluyor mesela 4 gün önce kesildi internete bağlanmakta sıkıntılar yaşıyorum.

Tamam hocam. Zaten biliyorum. Size yine zaman kazandırması gerekir. Diyelim ki BIOS güncelleme sırasında gitti. Ne olacak? Biraz mantıklı olmak lazım.

Geri
Yukarı