UPS tavsiyesi

Ben de araştırma içerisindeyim, bulunduğum yerde Tunçmatik markasının kendi bayisi var oraya gittim 600W güç kaynağım olduğunu söyledim 1500VA tavsiye etti.
Yorumlarda ise çok sesli çalışan bir soğutma sistemi olduğunu okudum. Genel olarak yorumlarda hep kıyısından köşesinden bir şikayet var. Gerçi UPS lerin hepsi ile ilgili genel olarak bir şikayet durumu söz konusu, vazgeçmek üzereyim.
İzmir'in neresindesin :)

Yıl 2018 hiç bir yerde olmaması gerekiyor ama burası Türkiye oluyor tabi ki. Elektrik kesintisi yaşandığında terör saldırısı oluyor diye endişe duyan ülkeler var dünyada. Bizde milletin kaçırdığı elektriğin parasını bile ödeyip, yine de bu hizmeti kaliteli şekilde alamıyoruz.

UPS gürültüsü oluşan enerji gerilimi yüzünden vızıldama gibi durum oluşabiliyor. Yada fanların kalitesiz olmasından kaynaklı ses kirliliği oluyor.
Vızıldama sesine yapılacak bir durum yok bildiğim kadarıyla. Ancak fan sesi kirliliğine engel olmak için kaliteli fan alarak çözüme ulaşmış kişiler var.

UPS gürültüsü oluşan enerji gerilimi yüzünden vızıldama gibi durum oluşabiliyor. Yada fanların kalitesiz olmasından kaynaklı ses kirliliği oluyor.
Vızıldama sesine yapılacak bir durum yok bildiğim kadarıyla. Ancak fan sesi kirliliğine engel olmak için kaliteli fan alarak çözüme ulaşmış kişiler var.

Ups için bildiğiniz sessiz bir marka/model fan var mı?

Ben de imzamda yer alan sistem için UPS düşünüyorum. Kara cuma indirimleri ile aldım sistemi. Henüz parçalar tam olarak elime ulaşmadı. Tunçmatik 850VA düşünüyorum.

Tunçmatik 850va Kesintisiz Güç Kaynağı Liteıı Lineinteractive Ups - n11.com

12V 9Ah kuru aküsüyle birlikte geliyor. Bu fiyat bandında yer alan 650 ve 850VA diğer UPS'lerde 7Ah akü yer alıyor.

Tek düşüncem sistemin maksimum çalıştığı esnada elektrik kesintisi yaşarsam sıkıntı çıkarır mı? Çünkü 650VA düşünüyorken sistem için sorun olabileceğini düşünerek bütçemi zorladım ve 850VA seçeneklerine yöneldim. 1000VA olanlar beni zora sokarlar. Sizce ne yapmalıyım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı