UPS varken elektrik kesilirse bilgisayara ne olur?

Babapro21

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Benim PC yuk altinda 450-500W falan cekiyor.
Simdi ben 650VA(360W) UPS alsam.
Elektrik kesildi diyelim hiç mi calismaz yoksa 2-3dk calisir sonra kapanir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba.
Benim PC yuk altinda 450-500W falan cekiyor.
Simdi ben 650VA(360W) UPS alsam.
Elektrik kesildi diyelim hiç mi calismaz yoksa 2-3dk calisir sonra kapanir mi? Teşekkürler.

UPS'nun amacı elektrikler gittiğinde PC'nin güvenli vir şekilde kapatılması içi ek süre sağlaması bu sayede PC'yi güvenle kapatıp olası arzaların önüne geçilmiş olur.

Yani PC bir süre açık alır o süre içerisinde bilgisayarınızı kapatmanız gerekiyor.

Ya da önemli işlerinizi halletmeniz, yedek almanız vs.

Tabii ki aldığınız UPS'e göre değişir saatlerce sistem çalıştıracak UPS'lerde var.

Son düzenleme:
Çok ciddi fiyatlar verip (piyasada 50.000 liradan başlayan UPS'ler de var.) Bir ürün almadıysan aldığın UPS'i şöyle düşün, gemi batıyor ve can yeleğini giymen için sadece 3 dakikan var.

Çok ciddi fiyatlar verip (piyasada 50.000 liradan başlayan UPS'ler de var.) Bir ürün almadıysan aldığın UPS'i şöyle düşün, gemi batıyor ve can yeleğini giymen için sadece 3 dakikan var.
Bağlı olduğu cihazlara üzerindeki aküden güç vermeye başlar. UPS'lerin saatlerce bilgisayarı tutacak halleri yok, genelde birkaç dakika işlerini halletmen için zaman tanıyor sana.
Hocam benim merak ettigim
benim Pc 450-500W cekio yuk altinda.
Enazindan 2-3 dk tutusun bana yeter ben saniyordum ki hic acmaz watt tan dolayı
Teşekkürler

Taş çatlasa 250W güç tüketecek bir sistemin var ve 650VA UPS gayet de yeterli, endişe edeceğin bir durum yok ortada. Oyundayken belki 300W değerini zorlarsın, günlük kullanımda çok komik değerleri görüyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı