UPS'e akım korumalı priz takılır mı?

Orkan27

Hectopat
Bundan 1 ay önce Schneider marka bir akım korumalı priz aldım. Sonra mahallemde olan elektrik kesintileri artınca bir adette 800VA UPS aldım. Bu UPS'de genel olarak modem, PS5 ve laptop ve ekranım olacak. Sorum şudur: Prizleri çoğaltmak için akım korumalı prizi UPS'in girişine takabilir miyim? Yararı veya zararları nelerdir? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemi takmayın, PS5 için bir bilgim yok maalesef fakat modemi bağlamayın. Ben bağladığımda sürekli olarak UPS kapanıyordu, en sonunda modemin adaptörünü yaktı.

Modemi takmayın, PS5 için bir bilgim yok maalesef fakat modemi bağlamayın. Ben bağladığımda sürekli olarak UPS kapanıyordu, en sonunda modemin adaptörünü yaktı.
UPS’lerin kullanım amacı genel olarak aslında modemlerken böyle bir problem yaşamak ilginçmiş umarım ben de yaşamam. PS5’i takmam lazım neredeyse sadece onun için aldım her elektrik kesintisinde saçmalıyor alet.

Takabilirsiniz hocam. Kapasite aşılmadığı sürece sıkıntı olmaz. Ben de uzun yıllar modem kullandım fakat yanma falan görmedim.

UPS’lerin kullanım amacı genel olarak aslında modemlerken böyle bir problem yaşamak ilginçmiş umarım ben de yaşamam. PS5’i takmam lazım neredeyse sadece onun için aldım her elektrik kesintisinde saçmalıyor alet.
PS5'i dediğim gibi bilmiyorum fakat elektrik kesintisinden koruyacağı kesin. Belki benim aldığım UPS offline olduğu için böyle bir sorun yaşamışımdır fakat bende yanma yaptı ne yazık ki. Belki sadece bana özgü bir sorundur bilemiyorum. @Yener K. hocam takmış sorun yaşamamış deneyin derim.

Yaklaşık olarak 20 yıldır Line İnteraktif UPS kullanıyorum. Çeşitli güçlerde kullandım. Dediğim gibi yanma durumu görmedim. UPS kullanımında akü yenileme de önemli. İki yılda bir yenilemek iyi olur.

Aldığım UPS 800I-GR Schneider Easy UPS. Peki şöyle iki adet sorum var bilginiz varsa cevaplarsanız çok sevinirim.

1) Akım korumalı prizi UPS girişine taksam ne olur?

2) Tekli bir uzatma kablosuna Akım Korumalı Priz takarsam ne olur?

Yaklaşık olarak 20 yıldır Line İnteraktif UPS kullanıyorum. Çeşitli güçlerde kullandım. Dediğim gibi yanma durumu görmedim. UPS kullanımında akü yenileme de önemli. İki yılda bir yenilemek iyi olur.
Tuncmatik mi kullanıyorsunuz? Ben de Line Interactive kullanıyorum da, Lite II 1000VA modeli.

Hayır hocam. İnform Guardian 1000VA.

Geri
Yukarı