Urbanears plattan 2 2020'de hala alınır mı?

DedoimSky

Hectopat
60₺'ye aldığım JBL kulak içi kulaklığımın 1 yıl sonrasında mikrofonu bozuldu. Kulaklıklarda sıkıntı yok ama zaten ses seviyesi az geldiği için bir kulaklık almak istiyordum. Mikrofon bahane oldu. Plattan 2'yi çok övmüşler. Ama bir çoğu eski yazılar. 2020'de hala iş görür mü? Yoksa daha iyi bir alternetif var mı? Dışarıda da kullanacağım çok büyük, kaba duruyor mu? Şimdiye kadar hiç dışarıda kulaküstü kullanmadım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınır hocam ,Görsel ve ses açısından fiyat/performans ürünü. Tavsiye ederim. Yorumlarda JBL önericekler ancak Urbanears kadar kaliteli değil. Ayrıca kulaklık bir nevi aksesuar oluyor bir süre sonra ve bu kulaklık az kullanıcıda mevcut , şekli de kat kat daha güzel JBL'den.

Mediamarkt'da denemiştim. Ses kalitesi iyiydi. Biraz küçük ama pedleri yumuşacık. Fiyatı gayet iyi. Malzeme kalitesi iyi.
Bence alınır.

Kulaklığı aldın mı? Yorumun nedir?
Evet uzun süredir kullanıyorum. Aldıktan 1 ay sonra garantiye gönderdim çünkü kulak pedlerinden birinin dikişleri söküldü. 15 gün içinde yapıp gönderdiler. Ses konusunda 60₺ lik jbl kulaklığın kat kat üstünde oyun oynarken de çok rahat anlayabiliyorum ayak seslerinin ne taraftan geldiğini. Malzeme kalitesi çok güzel, boyunda güzel bir aksesuar ama yaz sıcağında inanılmaz terletiyor. Kablosu da çıkabildiği için kafam rahat çünkü bundan önce kullandığım tüm kulaklıklar kablosumdan bozuldu. Yalnız şöyle bir durum var 1 saat üzeri kullandığımda kulaklığı kesinlikle takamıyorum, ağrı yapıyor. Uzun kullanımlar için uygun değil. Uzun yolculuklar için de uygun değil. Bu durum beni rahatsız etmeye başladı. Yerine ne alırım hiçbir fikrim yok ama letgo'ya koydum.

@DedoimSky Hocam siz kulak üstu kulaklık aldınız, kulak kaplayan değil. Kulak üstü olanlar kulak kepçesine baskı yaptığı için bir süre sonra ağrı yapması kaçınılmazdır.

Bunun dışında konu sahibi arkadaşın @DedoimSky yorumuna katılıyorum. İmzamda hem JBL T500 hem de Plattan 2 incelemesi var. Alacak arkadaşlar incelememe de göz atabilir.

İncelememde de belirttiğim nedenlerden dolayı ben de Plattan 2 öneriyorum.

Son düzenleme:
@DedoimSky Hocam siz kulak üstu kulaklık aldınız, kulak kaplayan değil. Kulak üstü olanlar kulak kepçesine baskı yaptığı için bir süre sonra ağrı yapması kaçınılmazdır.

Bunun dışında konu sahibi arkadaşın @DedoimSky yorumuna katılıyorum. İmzamda hem JBL T500 hem de Plattan 2 incelemesi var. Alacak arkadaşlar incelememe de göz atabilir.
Evet ağrı yapacağını bilerek aldım zaten bir çok kişi belirtmişti ama bir süre sonra dayanılamayacak seviyeye geliyor. Kulaklığı çıkartıp hoparlörden devam ediyorum. Bu kadar fazla ağrı yapacağını düşünmemiştim.

Evet ağrı yapacağını bilerek aldım zaten bir çok kişi belirtmişti ama bir süre sonra dayanılamayacak seviyeye geliyor. Kulaklığı çıkartıp hoparlörden devam ediyorum. Bu kadar fazla ağrı yapacağını düşünmemiştim.
O biraz kulak kepçenizin yapısına da bağlı. Bende 2 saatte ağrı yapmaya başlıyordu. Çok uzun süre kullandığımda kulak kepçem kızarıyordu ve çok ağrı yapıyordu. Dediğim gibi kulak kaplayan alınmadığı sürece bu kaçınılmaz bir son.

Açıkcası ben de Plattan 2'ye kadar kulak üstü kulaklık kullandım. Ama kulak üstü kulaklıklar, kulak kepçemi bir süre sonra acıtıyordu. Ayrıca benim saçım kabarık bir saç olduğu için üstteki kafa bandı saçımın çökmesine ve kafamın ortasında otoyol oluşmasına neden oluyordu. Üstüne üstük bu çöküntü duşa girmeden düzelmiyor, öyle kalıyordu. Hal böyle olunca kulaklığı hem dışarıda takamıyordum hem de taktıktan sonra saçımı yıkmam gerekiyordu. Bir de bulunduğum yer çok sıcak bir şehir. Terletmesinden bahsetmiyorum bile.

Bu nedenlerden dolayı geçen hafta Plattan 2 kulaklığımı kardeşime verip Sennheiser CX 300S kulak içi kulaklığa geçtim. Bu kulaklıktan da ses kalitesi olarak gayet memnunum. Kulak üstünden kulak içine geçince ses kalitesinde çok fark olur diye korkuyordum ama kaliteli bir kulak içine geçiyorsanız böyle bir korkunuz olmasın.
Aldıktan 1 ay sonra garantiye gönderdim çünkü kulak pedlerinden birinin dikişleri söküldü.
Hocam Plattan 2'yi ben kullanırken bir pedinde çok küçük bir açılma olmuştu. Kardeşime verdim ama o kullanırken iki ped birden ciddi miktarda açılmış. Garantiye yollarsam ilgilenirler mi? Yoksa kullanıcı hatası mı derler?

Aslında daha önce Urbaneras'ın servisi olan Aztek Teknolojiye Plattan 2 yollamıştım (Pandemi sürecinde). Plattan 2'nin sol tarafından ses az geliyordu. Pandemi olmasına rağmen sıfırıyla değişim yapıp hızlıca bana yollamışlardı. Ama söz konusu kulaklık pedi olunca acaba kullanıcı hatası derler mi ya da ilgilenirler mi diye aklıma takıldı.

Son düzenleme:
O biraz kulak kepçenizin yapısına da bağlı. Bende 2 saatte ağrı yapmaya başlıyordu. Çok uzun süre kullandığımda kulak kepçem kızarıyordu ve çok ağrı yapıyordu. Dediğim gibi kulak kaplayan alınmadığı sürece bu kaçınılmaz bir son.

Açıkcası ben de Plattan 2'ye kadar kulak üstü kulaklık kullandım. Ama kulak üstü kulaklıklar, kulak kepçemi bir süre sonra acıtıyordu. Ayrıca benim saçım kabarık bir saç olduğu için üstteki kafa bandı saçımın çökmesine ve kafamın ortasında otoyol oluşmasına neden oluyordu. Üstüne üstük bu çöküntü duşa girmeden düzelmiyor, öyle kalıyordu. Hal böyle olunca kulaklığı hem dışarıda takamıyordum hem de taktıktan sonra saçımı yıkmam gerekiyordu. Bir de bulunduğum yer çok sıcak bir şehir. Terletmesinden bahsetmiyorum bile.

Bu nedenlerden dolayı geçen hafta Plattan 2 kulaklığımı kardeşime verip Sennheiser CX 300S kulak içi kulaklığa geçtim. Bu kulaklıktan da ses kalitesi olarak gayet memnunum. Kulak üstünden kulak içine geçince ses kalitesinde çok fark olur diye korkuyordum ama kaliteli bir kulak içine geçiyorsanız böyle bir korkunuz olmasın.

Hocam Plattan 2'yi ben kullanırken bir pedinde çok küçük bir açılma olmuştu. Kardeşime verdim ama o kullanırken iki ped birden ciddi miktarda açılmış. Garantiye yollarsam ilgilenirler mi? Yoksa kullanıcı hatası mı derler?

Aslında daha önce Urbaneras'ın servisi olan Aztek Teknolojiye Plattan 2 yollamıştım (Pandemi sürecinde). Plattan 2'nin sol tarafından ses az geliyordu. Pandemi olmasına rağmen sıfırıyla değişim yapıp hızlıca bana yollamışlardı. Ama söz konusu kulaklık pedi olunca acaba kullanıcı hatası derler mi ya da ilgilenirler mi diye aklıma takıldı.
Ben Desibela'dan aldım hiç sıkıntı çıkarmadılar. Whatsapp üzerinden iletişime geçtim gönderim numarası verdiler kargoya verdikten 15- 20 gün sonra tamir edilmiş şekilde elime ulaştı. Aztek yetkili satıcı diye biliyorum. Benimkinin faturasında da Aztek yazıyor. Bir problem olacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı