Urunu servise yolladıktan sonra değişim istemek

Jordan Belfort

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Selam,
Yakin zamanda Razer mouseum ariza verdi ve bilkom ile iletisime gecerek servise yonlendirildim. Buraya kadar sorunsuz. Serviste hemen kargolayin bakalim dedi. Biz de Razer urunlerinde degisim olmuyor iade karari cikar bilginiz olsun diye bir telefon gorusmesi yaptilar benimle. Ben cok bozuntuya vermeden konuyu ogrenip kapattim.

Yakin zamanda bu durumla mucadele etmis birileri var mi? Ne yapmak gerekir? Farenin fiyati olmus 2.5 kat :)
Ben tamir ya da degisim taraftariyim, en son care iade ama kendileri direkt iade secenegi basmasi uzer su an beni.

Bir de kafama takilan; Urunu satan Trendyol (resmi satici), Ithal eden: Bilkom, Teknik servis ise Provideo. Ben tuketici hakemine gittigimde acaba kimi referans alarak talp olusturmam gerekecek ki?

Yakinda bu durumla karsilasmis birileri varsa neler yaptilar nasıl cozduler ogrenmek isterim arkadaşlar.

Razer ürünlerinde yalnızca tamir olmuyor, değişim olup olmaması onların karar verebileceği bir şey değil. Aynı üründen yoksa üst modelinden vermek zorundalar yasa bu şekilde, para iadesi ancak sen istersen yapılır.
Evet yasa bu sekilde ama urunu gonderdikten sonra alin iade talep belgeniz diye verirlerse kalcaz dimdizlak ortada o nedenle bi gondermeden bakiniyorum :)

Evet yasa bu sekilde ama urunu gonderdikten sonra alin iade talep belgeniz diye verirlerse kalcaz dimdizlak ortada o nedenle bi gondermeden bakiniyorum :)

THH'ye başvurabilirsin. Açıkça ben kullandığım farenin yenisini istiyorsum para iadesi değil diye belirt tekrardan.

Evet yasa bu sekilde ama urunu gonderdikten sonra alin iade talep belgeniz diye verirlerse kalacağız dimdizlak ortada o nedenle bir gondermeden bakiniyorum :)

Bunun için hemen satıcıya ve servise, "-- tarihinde servise gönderdiğim --marka modelli ürünüm için tüketici seçimlik hakkım olan misli ile değişim hakkımı kullandığımı beyan ederim, aksi durumlarda yasal yollara başvuracağım." şeklinde mail atın. Mail de ek olarak fatura görseli, ad soyad ve servise gönderilme tarihini de iletin.

Adı üstünde tüketicinin seçimlik hakları firmanın değil, tüketicinin talebine bağlıdır. Kanun sadece sizden hangi hakkı seçtiğinizi satıcıya beyan etmenizi istiyor. Mail atmanız kanıtlanabilir sayılır ve satıcıya göz dağı vermeye yeter.

Bunun için hemen satıcıya ve servise, "-- tarihinde servise gönderdiğim --marka modelli ürünüm için tüketici seçimlik hakkım olan misli ile değişim hakkımı kullandığımı beyan ederim, aksi durumlarda yasal yollara başvuracağım." şeklinde mail atın. Mail de ek olarak fatura görseli, ad soyad ve servise gönderilme tarihini de iletin.

Adı üstünde tüketicinin seçimlik hakları firmanın değil, tüketicinin talebine bağlıdır. Kanun sadece sizden hangi hakkı seçtiğinizi satıcıya beyan etmenizi istiyor. Mail atmanız kanıtlanabilir sayılır ve satıcıya göz dağı vermeye yeter.

Teşekkür ederim. Bunu hallettim, umarım bakalım çözülür ya. Bir mouse için o kadar ay kafaya takmak istemiyorum. Parasından değil de salak konumuna düşmek sinir ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı