USB 3.0 Anlık Hız Düşüşleri

TolgaD

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba SanDisk Ultra flair 32 GB flash bellek aldım ama hızları beni hiç memnun etmiyor. Fotoğraftaki 90mb/s ile başlayıp 19mb/s ye kadar düşen hızlar normal mi? Hep sabit kalıyor ama bu kadar düşüş olur mu? Sadece bunun normal olup olmadığını merak ediyorum. Bazen %50'ye kadar 90 mb/s ile gidiyor. Bazen %10'lar da bitiyor ve hızı düşüyor. Daha detaylı bilgi vermem gerekirse kasam Zalman Z3 Plus önündeki USB3.0 girişine takıyorum. Flashın da marka modelini belirtim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Desktop Screenshot 2019.07.24 - 13.32.33.55 (2).pngDesktop Screenshot 2019.07.24 - 13.33.48.90 (2).pngDesktop Screenshot 2019.07.24 - 13.37.49.43 (2).pngDesktop Screenshot 2019.07.24 - 13.29.03.98 (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek ısındığı için performansı düşüyor, bende de 64gb usb 3.0 bellek var (bir çıkışı type A , öteki Type C), ilk başta bazen 150 mb/sn ler ile atmaya başlıyor sonra 90 50 derken 30 civarına sabitleniyor, aktarım bittiğinde belleğe dokunuyorum alev almış gibi, zamanında sormuştum sıcaklık nedeni ile performans düşüşü koruma tarzı bir şey devreye giriyor anladığım kadarıyla.

Direkt anakart üstünde ki 3.0 portuna takıp test ettin mi?
Evet arkaya da taktım fakat sonuç aynı hızlı başlayıp düşüyor.
Bellek ısındığı için performansı düşüyor, bende de 64gb usb 3.0 bellek var (bir çıkışı type A , öteki Type C), ilk başta bazen 150 mb/sn ler ile atmaya başlıyor sonra 90 50 derken 30 civarına sabitleniyor, aktarım bittiğinde belleğe dokunuyorum alev almış gibi, zamanında sormuştum sıcaklık nedeni ile performans düşüşü koruma tarzı bir şey devreye giriyor anladığım kadarıyla.
Çok ısınıyor ama buna bağlı performans düşüşü varsa USB 3.0 dan yararlanamayacağız çünkü ısınmadığı zaman yok.
Bende 16GB Sandisk Cruzer Blade modeli var bu şekilde olmadı bende.
Aynısı bende de var USB 2.0 onlar yaklaşık 5 mb/s ile aktarım yaptığı için beni karşılamadı.

Evet arkaya da taktım fakat sonuç aynı hızlı başlayıp düşüyor.
Çok ısınıyor ama buna bağlı performans düşüşü varsa USB 3.0 dan yararlanamayacağız çünkü ısınmadığı zaman yok.

Aynısı bende de var USB 2.0 onlar yaklaşık 5 mb/s ile aktarım yaptığı için beni karşılamadı.
Performansını olabildiğince uzun süre devam ettiren bellekler de mevcut ancak çok pahalılar bu sebeple şimdilik bunlarla yetiniyorum ben şahsen :)
Aktif soğutuculu 1TB bellekler görürmüyüz bilmiyorum,harici hdd ler ve performansları varken (harici ssdler de var) bunlar bir süre daha böyle devam edecek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı