USB 3.0 çoğaltıcıya 60 tane HDD takmak

HayatimTakinti

Hectopat
Arkadaşlar merhaba
60 adet 18 TB'lık hard disk ile bir sistem kuracağım.
WD 18 TB element 60 adet (her harddiskin ayrı prizi var gücü oradan çekiyor, USB 3.0 da PC'ye takılan bir hard disk)

Bunları USB 3.0 çoğaltıcı ile PC'ye taksak

60 tane HDD'yi PC görür ve tam performans verir mi?

5950X ya da 3950 X işlemcili bir sistem kuracağız

64 GB RAM'li

Bu arada Chia Coin için toplanacak bir sistem bu

Yardımlarınızı bekliyorum

Nasıl yaparım ben bu işi, nasıl toplarım tek PC'de?

Son düzenleyen: Moderatör:
60 tane için usb sorun olabilir gibi geliyor. Fotoraftakine benzer bir anakart işini daha iyi görür.

Dosya Ekleri

• 1620822729513.png
    1620822729513.png
    1 MB · Görüntüleme: 83
3.0'ın hız sınırına takılırsınız. Zaten 60 HDD+o kadar yükü kaldırmak için güçlü bir işlemci (burada çoklayıcıdan bahsediyorum) gerekir.

USB çoklayıcı o kadar HDD'yi kaldırmayabilir veya aşırı yüklenmeden kısa devre vb olabilir.

3.0'ın hız sınırına takılırsınız. Zaten 60 HDD+o kadar yükü kaldırmak için güçlü bir işlemci (burada çoklayıcıdan bahsediyorum) gerekir.

60 tane HDD'de Plot oluşturmak için çok fazla CPU gücü gerekir. Tek PC'de yapamazsınız büyük ihtimalle. Bu arada aylık geliri 700.000 TL oluyor böyle bir sistemin.

Sizler olsaydınız napardınız, 5-6 tane PC kurmak mı mantıklı sizce?

Bunun için PCI-EX hat sayısı fazla olan, çok sayıda usb bağlantıları olan bir sistem kurmalısınız. Buda Amd Tr4 soketli yada intel tarafında 2066 soketli sistem demek oluyor. Şu anki sisteminizde teorik olarak belki bağlarsınız ama bilgisayarım bunları çalıştıracağını sanmıyorum.

Sizler olsaydınız napardınız, 5-6 tane PC kurmak mı mantıklı sizce?
Eğer bu işe gerçekten para yatıracaksanız bir Threadripper işlemci ile bu işi yapabilirsiniz. 128 thread olmalarından ötürü her bir Plot'a 2 thread verebilirsiniz. Tabi bunun yanında 256 GB'lık RAM gerekir.

Son düzenleme:
Eğer bu işe gerçekten para yatıracaksanız bir Threadripper işlemci ile bu işi yapabilirsiniz. 128 thread olmalarından ötürü her bir Plot'a 2 thread verebilirsiniz. Tabi bunun yanında 256 GB'lık RAM gerekir.
Tam da öyle bir sistem kurdum hocam

Ama slot sorunu yaşamamak ve çoğaltıcı ile uğraşmamak için

2 sistem kurabilirim
Yine Threadripper
128 gb ram li 2 tane

Ama Threadripper yapar diyorsunuz değil mi bu işi?

Geri
Yukarı