Usb 3.0 ile boot etme sorunu

Şöyle ki windows'un boot programından yapıyorum fakat olmuyor. Ben sorunun usb 3.0'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Bir çok yolu denedim boot etmek için ama hiçbiri olmadı.

USB 3.0'dan boot etmenin Windows 7 veya Windows 8 olması ile bir bağlantısı yok. USB 3.0'dan boot edemeyebilirsiniz çünkü USB 3.0 anakartınızın yonga setine bağlı değildir. Yeni Haswell mimarisi ile UBS 3.0'dan boot edilebilecek ancak.

USB 2.0 portunu kullanın ya da DVD'ye yazın Windows 8'i.

Bu sorunla karşılaşan herkese önerim usb ile hiç uğraşmayın direk dvd'ye yazdırın dosyayı. Usb ile yapmaya uğraşacağınız zaman heba olacaktır nitekim.

Haswell destekli anakartlar haricinde Intel HM76 çipsetli laptoplar USB 3.0'dan boot ediyor.(Tarafımca denenmiştir.) Benim burada bir sorum olacak:

AMD destekli anakartlar içinde USB 3.0'dan boot edebilen var mı?

AMD'nin en son yonga seti 2011'de çıktı ve sadece USB 2.0 desteği var. O yüzden bildiğim kadarı ile hiçbir AMD anakartın USB 3.0'dan boot edebilmesi mümkün değil. Daha da vahimi bu durumun 2015'e kadar da değişmeyecek gibi gözükmesi...

USB 3.0'dan boot etmenin Windows 7 veya Windows 8 olması ile bir bağlantısı yok. USB 3.0'dan boot edemeyebilirsiniz çünkü USB 3.0 anakartınızın yonga setine bağlı değildir. Yeni Haswell mimarisi ile UBS 3.0'dan boot edilebilecek ancak.

USB 2.0 portunu kullanın ya da DVD'ye yazın Windows 8'i.
Merhaba,

2 yıllık hort olacak fakat yanlış bir bilgi olmuş. HM86 ve Z97 olmak üzere 2 chipsette de USB 3.0'dan boot olmuyor Windows 7.

Merak ettiğim laptopta sadece USB 3.0 var. Harici dvd alacağım ve mecbur usb olacak, dvd kurulum olmasına rağmen onda da boot hatası alır mıyım ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı