USB 3.0 pinleri yamuldu

Kısa devre yapıp sistem kendisini korumaya alıp sürekli resetleyebilir, uzun vadede yanma oluşabilir belki. Şirkette arızaya düşen ürünlerin pinleri aynı bu şekilde geliyor bana ve düzeltmesi bir hayli zor, düzeltirken o pini kırma ihtimaliniz var. Kırarsanız ön panel 3.0 portlarını kullanamayabilirsiniz bu pine göre değişir. Size önerim o pini serbest bırakın ve diğer pinlere değmesin, mümkünse de ön 3.0 paneli kullanmayın.

Kısa devre yapıp sistem kendisini resetleyebilir. Arızaya düşen ürünlerin pinleri aynı bu şekilde geliyor bana ve düzeltmesi bir hayli zor, düzeltirken o pini kırma ihtimaliniz var. Kırarsanız ön panel 3.0 portlarını kullanamayabilirsiniz bu pine göre değişir. Size önerim o pini serbest bırakın ve diğer pinlere değmesin, mümkünse de ön 3.0 paneli kullanmayın.

Hocam zaten ön USB 3.0 takılı değil 1pin diger pine değiyor 1 aydır kapanma sorunu falan hiçbir şey olmadı.

Cımbızla düzeltmeyi deneyin.

O pinler oldukça hassas ve düzeltmesi zor. Tavsiye etmiyorum, kırılırsa bir daha ön panel 3.0 portlar kullanılamaz o anakartta. İşin ehlisi bir teknik servisten destek alınabilir.
Hocam şu an kasayı söküp cımbız ile deneyeceğim umarım başarırım.

Çok fazla güç uygulamayın, anakart üzerindeki diğer pinlere (USB, HD_AUDIO) göre oldukça hassaslar.

O pinler oldukça hassas ve düzeltmesi zor. Tavsiye etmiyorum, kırılırsa bir daha ön panel 3.0 portlar kullanılamaz o anakartta. İşin ehlisi bir teknik servisten destek alınabilir.

Çok fazla güç uygulamayın, anakart üzerindeki diğer pinlere (USB, HD_AUDIO) göre oldukça hassaslar.

Hocam denedim yapamadım sistemde herhangi en ufak bir mavi ekran veya kapanma sorunu olmadı böyle kalsın eniyisi ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı