USB A to USB C 3.2 Gen 2 10 Gbps Kablo Önerisi

archiyek

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 1TB 960 EVO NVMe M.2 SSD
Merhaba,
Taşınabilir SSD yapmak için, UGREEN NVME SATA SSD Muhafaza Adaptörü, USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) ürünü satın aldım.

Ek1.jpg

İçinden sadece Usb C - Usb C kablosu çıktı. Ürünün içine Samsung 1TB 960 EVO NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 3200MB / Yazma Hızı 1900MB taktım.

Samsung 1TB 960 EVO NVMe M.2 SSD.jpg

Ürüne 'CrystalDiskMark' ile test yaptım.
Ek2.JPG

Okuma-Yazma hızları Yaklaşık 800 mb/s çıktı. Fakat ben Usb A ile bilgisayara bağlamak da istiyorum. O yüzden kablo önerisi yada çevirici önerisi istiyorum. İnternetten bakabildiğim kadarıyla 'Usb C - Usb A' olarak en fazla 5 Gbps hızda kablolar bulabildim.
Ek3.jpg
Aradığım ürün bulamayınca çevirici aldım.

Ek4.jpg
'CrystalDiskMark' ile test yaptım.

Ek5.jpg

Test sonucu onun da 5 Gbps hızda olduğunu anladım. Eğer bildiğiniz bir USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) 'Usb C - Usb A' kablo varsa önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki de çözülebilir, ben kablo üzerine yoğunlaştım biraz bulamayınca dönüştürücü baktım ama yanlış ürünü sipariş etmişim benim ihtiyacım sanırım USB 3.1 Gen 2 olacak.

Ürünü iade işlemini başlatıp, sizin bahsettiğiniz ürünü sipariş verdim. Gelişmelerden haberdar ederim. Yine de 3.1 gen 2 kabloya denk gelirseniz kablo da almak isterim.

Durum güncellemesi yapayım.

cablo.jpg
Amazon.com.tr

ve

duttek.jpg

bu ürün işimi çözdü. Bu konuda ihtiyacı olan arkadaşlar varsa bilgilendirmek istedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı