USB belleğe bootable Windows 11 kurmak

semih yılmaz

Kilopat
Screenshot_20231212-101604_Hepsiburada.png

Ana makinemde Debian var, ama bazı Windows özel yazılımlara ihtiyacım var. Proton/wine veya sanal makine yerine bu yöntemi kullanmayı denemek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus'ta bir ayar vardı live USB gibi bir şey yapmana imkan tanıyordu, Windows to GO diye bir şeydi sanırsam.

Onu bilmiyorum hocam ama ben olsam SanDisk alırım.

Evet bundan haberdarım. Asıl isteğim hemen bozulmayacak nispeten hızlı bir USB bellek önerisi.

Hızlı bir USB olsa bile küçük bir parça olduğu, sürekli veri yazıp okuyacağı için ısınır ve çok fazla yavaşlar. İlk 10dk da işkence çektirir. Onun yerine 120GB ucuz bir SSD işinizi görür.(bizzat deneyimledim o yüzden SSD daha basit bir çözüm.)

Debloat'lamayı denediniz mi ve denediyseniz nasıl sonuç verdi.

Debloatlama ile alakalı bir durum değil ne yaparsanız yapın illaki ısınacak. Ayrıca Windows 7 için denemiştim ben ona rağmen yavaşlama ve kilitlenme çok oluyordu. Zaten yapısı gereği flash bellekler SSD veya HDD gibi sürekli çalışmaya elverişli değil. Konuyu şimdi okuyunca gördüm Dual boot denemeyi düşündünüz mü?

Debloatlama ile alakalı bir durum değil ne yaparsanız yapın illaki ısınacak. Ayrıca Windows 7 için denemiştim ben ona rağmen yavaşlama ve kilitlenme çok oluyordu. Zaten yapısı gereği flash bellekler SSD veya HDD gibi sürekli çalışmaya elverişli değil. Konuyu şimdi okuyunca gördüm Dual boot denemeyi düşündünüz mü?
Diski bölmek istemiyorum ama sanal makine deneyebilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı