USB belleğe Windows İşletim Sistemi Kurmak

Ben her zaman kuruyorum. Hic de sıkıntı olmuyor. Ayrıca 8 GB yeter yapman gereken internetten istediğin windows'un ISO dosyasını indirmek ve rufus tarzı bi programla yazdırarak bilgisayari boot etmek olay bu.

Ben her zaman kuruyorum. Hic de sıkıntı olmuyor. Ayrıca 8 GB yeter yapman gereken internetten istediğin windows'un ISO dosyasını indirmek ve rufus tarzı bi programla yazdırarak bilgisayari boot etmek olay bu.

usta o dediğin usb üzerinden windows kurmak değilmi. konuyu başlatan arkadaş windows'u hdd ye değilde usb ye kurmak istiyor. mesela pc nin hdd si bozuldu ve geçici olarak windows kullanmak istiyoruz hdd miz de yok. o zaman windows'u usb belleğe kurup bilgisayarı usb üzerinden açıcaz hdd olmadan. yani pc nin hdd si usb bellek olucak gibi

usta o dediğin usb üzerinden windows kurmak değilmi. konuyu başlatan arkadaş windows'u hdd ye değilde usb ye kurmak istiyor. mesela pc nin hdd si bozuldu ve geçici olarak windows kullanmak istiyoruz hdd miz de yok. o zaman windows'u usb belleğe kurup bilgisayarı usb üzerinden açıcaz hdd olmadan. yani pc nin hdd si usb bellek olucak gibi
Pardon kardeşim yanlış anlamişim :) . USB belleğe windows kurulur oda kolay :). Normal format işlemini 32 GB lık eğer XP ise 16 da yeter bir flasha normal format atar gibi kuracak olay bu . ;)

usb ye sistem kurulur arjkadaşında belirttiği gibi normal hdd ye kurulum yapar gibi usb ye sistemi kuracaksın yanlız kurulum yaparken dikkat etmen gereken husus kurulum aşamasında hiç bir hdd ni takılı olmması lazım sistemdeki usb yi direkt hdd olarak görür ve sistemi kurar ayrıca kurulum yapmadan usb ni nfs olarak biçimlendirmen gerekir..

Hirenboot diye bir program var. Çok amaçlı bir program. İçince kurtarma programları ve portable xp ve vista falan vardı. Yeni sürümlerin de yeni özellikler de eklenmiştir. Onu indir. Usb ye at. Büyük ihtimal olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı