USB belleğe Windows kurmak

Rahatlıkla yaparsınız ama eğer GNU/Linux üzerine kaydettiğiniz dosyaların kaybolmamasını istiyorsanız spesifik dağıtımları seçmeniz gerek.
o dediğiniz şeyi nasıl yapabilirim
Hiçbir sakıncası yok kurabilirsiniz kurduktan sonrada Belleği eski haline geri döndürebilirsiniz.
Beni yanlış anladınız ben Windows'u direk usb bellek'e kurmak istiyorum.
Sisteminiz epey yavaş çalışacaktır. Youtube'da bi arkadaş yapmıştı hem micro sd karta kurdu hemde flash bellekte denedi verimli bir sonuç alamadı. Usb 3.1 destekli bilgisayarınız ve belleğiniz varsa sonuç değişebilir tabii.
Windows Xp kursam sonuçta daha hafif bir sistem.

O dediğiniz şeyi nasıl yapabilirim.
USB üzerinden çalışmak için tasarlanmış bir GNU/Linux dağıtımının ISO dosyasını Rufus ile USB'ye yazdırmanız gerek.(USB'nizin içindeki her şey silinir.) Puppy Linux gibi dağıtımları kullanabilirsiniz.(Puppy Linux dosyaları saklama özelliğine sahip mi emin değilim.)

USB üzerinden çalışmak için tasarlanmış bir GNU/Linux dağıtımının ISO dosyasını Rufus ile USB'ye yazdırmanız gerek.(USB'nizin içindeki her şey silinir.) Puppy Linux gibi dağıtımları kullanabilirsiniz.(Puppy Linux dosyaları saklama özelliğine sahip mi emin değilim.)
Bildiğim kadarıyla bazı da yazdırıcılar persistence olarak diske yazdırabiliyor.

Bunun yerine Win XP kursam olmaz mı? Sonuçta daha hafif bir sistem.

Bildiğim kadarıyla bazı da yazdırıcılar persistence olarak diske yazdırabiliyor.
Rufus bunu yapabiliyor ama denemedim. Ayrıca bazı USB'den çalışan GNU/Linux dağıtımlarının da "persistence" özelliği var.

Bunun yerine Windows XP kursam olmaz mı? Sonuçta daha hafif bir sistem.
Güncel değil ve donanım uyumsuzluğu yaşanabilir.

Sanırım Pendrive Linux bu işe yarıyordu fakat daha önce indirmedim ve kullanmadım.
Puppy Linux'a girdim ama bir sürü sürüm var hangisini kullanmalıyım?
Fotoğraf atabilir misin?

Dosya Ekleri

• Screenshot 6.png
    Screenshot 6.png
    24,3 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı