USB belleğe Linux Mint kalıcı kurulumu

oeufeggei

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Önceki başlıklara baksam da bilgimi aşan şeyler oldupundan nasıl kuracağımı öğrenemedim.
Merak ettiğimden kurmak istiyorum tasarımını akıcılığını beğendim.
MBR diske sahibim Boot'ta BIOS ekranı açılıyor.

Acaba USB belleği kalıcı olarak nasıl Linux Mint işletim sistemi olarak kullanabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Slax Linux taşınabilir diye biliyorum eğer öyleyse onu deneyebilirsiniz.

Amacım Linux'ta genel bir keşiften ziyade Linux Mint'i keşfetmekti (genel olarak görünümü ve windowsa benzerliği sebebiyle). Pek beceremedim açıkçası ama belki halledebilirim. Teşekkür ederim önerin için bir gün bakarım belki.
Başka bir USB ile kurmayı başardım fakat Linux Mint yerine feren OS oldu. Daha sonra da kde neon dağıtımına geçtim.

Kde dağıtımların kurulumunda doğrudan USB belleği seçip kurabiliyormuşuz. Doğrudan kendilerine kurulumu bıraktığımda swap alanını 8 GB yapıyordu ancak sorunsuz şekilde kuruyor. Elle bölümlendirme yapıp swap alanını 4 GB olarak ayırdım sadece. BIOS'ta birinci sıraya harici sürücüyü seçtim ve taktığım zaman direkt açabiliyorum.

Şu ana kadar pek bir sorunla karşılaşmadım. Tek feren OS kullanırken latte dock ile ilgili sorunlarım oluyordu. Onu da kde neonda yaşamadım henüz. Hızı ile ilgili bir sorun da yok.
Oldukça uzun sürüyordu evet. Belli bir zaman tutmadım ancak normal bilgisayara kuruluma kıyasla çok çok uzun sürdüğünü söyleyebilirim. USB 2.0 olması lazım SanDisk CruserBlade 32 GB bir usbye sahibim ve bilgisayarımda 3.0ı destekleyen bir port olduğunu da düşünmüyorum.

Oldukça uzun sürüyordu evet. Belli bir zaman tutmadım ancak normal bilgisayara kuruluma kıyasla çok çok uzun sürdüğünü söyleyebilirim. USB 2.0 olması lazım SanDisk CruserBlade 32 GB bir USB'ye sahibim ve bilgisayarımda 3.0ı destekleyen bir port olduğunu da düşünmüyorum.

Kurulum yaparken internete bağlı mıydınız, yoksa sadece USB'den mi kurulum yaptınız?

Bağlıyorum hep bildirimi görünce ben, ama gerekli olup olmadığını bilmiyorum açıkçası. Linux Minti kurmaya çalışırken bir seferinde bağlanmamıştım ve codecs için internet bağlantısı gerekiyor uyarısı gelmişti tek. Sonra da bağlanıp denemiştim. Mint'i kurmayı beceremedim zaten. Sonradan Feren OS kurdum ve sorunsuz çalıştı, ondan sonra da KDE neon kurdum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı