Çözüldü Linux Mint Xfce ISO dosyası USB belleğe kopyalanamadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sahintr

Femtopat
Arkadaşlar. Bir bilgisayara Linux Mint Xfce kurmak istiyorum ve yeni bir USB bellek aldım, PNY attache 4 64 GB 3.1 USB. Linux Mint resmi sitesinden Linux kullanicilar dernegi kısmından 2.8 GB ISO dosyasını indirdim. USB belleği PC'ye taktım, NTFS olarak biçimlendirdim. Kopyalama işlemine başladıktan sonra önce "var olmayan aygıt belirlendi" hatası alıyordum. Tekrar tekrar kopyalamaya bastım, bu sefer de "bir dosya için birim açık dosya artık geçerli olmayacak biçimde dışarıdan değiştirilmiş" hatası aldım. Bellekte sorun yok, normal dosyayı kopyalabiliyor fakat bu ISO dosyasında böyle hata çıkıyor. Nerede yanlış yapıyorum yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar. Bir bilgisayara Linux Mint Xfce kurmak istiyorum ve yeni bir USB bellek aldım, PNY attache 4 64 GB 3.1 USB. Linux Mint resmi sitesinden Linux kullanicilar dernegi kısmından 2.8 GB ISO dosyasını indirdim. USB belleği PC'ye taktım, NTFS olarak biçimlendirdim. Kopyalama işlemine başladıktan sonra önce "var olmayan aygıt belirlendi" hatası alıyordum. Tekrar tekrar kopyalamaya bastım, bu sefer de "bir dosya için birim açık dosya artık geçerli olmayacak biçimde dışarıdan değiştirilmiş" hatası aldım. Bellekte sorun yok, normal dosyayı kopyalabiliyor fakat bu ISO dosyasında böyle hata çıkıyor. Nerede yanlış yapıyorum yardım eder misiniz?

ISO yazdırma böyle yapılmıyor hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mint Kurulumunu bu rehber ile yapın hocam.

Bu rehber ile her Linux dağıtımını ve diğer işletim sistemlerini kurabilirsiniz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Çözüm
Bir forumda rehber okumuştum, belleğe yazıdrın felan yazıyordu. Ventoy vs göremedim. Ben de direkt yazdıracağız zannettim :D Sonra tekrar deneyeceğim, olmazsa yazarım buraya . Teşekkürler millet.

Siz videodaki adam mısınız? Penguen resimleri var ikinizde de :)))

Bir forumda rehber okumuştum, belleğe yazıdrın falan yazıyordu. Ventoy vs göremedim. Ben de direkt yazdıracağız zannettim :D Sonra tekrar deneyeceğim, olmazsa yazarım buraya. Teşekkürler millet.

Siz videodaki adam mısınız? Penguen resimleri var ikinizde de :)))

Yok hocam. Ama teşekkür ederim benzetmeniz için.

Kendisi Linux, özgür yazılım ve teknoloji gündemiyle ilgili çok güzel içerikleri var, kanalına bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı