USB belleğe MBR şeklinde yazılan ISO dosyası Windows kurulumunda sorun çıkarır mı?

Burax Veen

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir sistem aldım ve sistem FreeDOS, ben de Windows kurdum flash belleğime ama MBR şeklinde yazdım, kurarken bir sıkıntı olur mu?

Anakart: MSI A320M-A Pro.

MBR eski nesil legacy destekliyor. Aynı anakart bende de var size tavsiyem Rufus üzerinde tekrardan bir USB yazdırmanız ve bunu NTFS formatı ve GPT olarak seçin.

Merhaba, yeni bir sistem aldım ve sistem FreeDOS, ben de Windows kurdum flash belleğime ama MBR şeklinde yazdım, kurarken bir sıkıntı olur mu?

Anakart: MSI A320M-A Pro.

Sadece Rufus'tan GPT olarak ISO dosyalarını kopyalamanız yetmez. Sonraki adım olarak SSD'yi de CMD komutuyla GPT yapmanız gerekecek. SSD nizi de GPT'ye dönüştürmeden bir anlamı yok UEFI olarak Windows kurulumu yapmanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD komutuyla uğraşmadan biçimlendirme ekranında diskleri silip tekrar oluşturabilir. Hatta daha Windows'ı kurmadıysa tek yapması gereken Rufus'tan GPT/UEFI olarak yazdırıp normal bir şekilde kurulum yapmak.

Ayrıca bakınız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı