USB bellek Boot olmuyor

koraay

Centipat
Benim sorunum Acer E571G bilgisayarım var. Ama format atamıyorum. Boot menüsünde USB belleğim çıkmıyor.Rufus’da da çıkmadı yardımcı olursanız müteşekkir kalırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios ayarlina girip Main Menu'nun hemen altinda bulunan F12 Boot Menu yu etkinlestirin. Daha sonra boot menu icerisinden legacy boot u secip kaydet& çık seçeneği kullanın. Pc açılırken tekrar F2 ile biosa girin. Boot menu seçeneğinin altında USB/HDD stick i göreceksiniz. Bunu seçin ve tekrar kaydet/çık yapın. Daha sonra tekrar açmanızda f12 ile boot menuye girerek formatlayabilirsiniz. Eğer olmazsa usb belleğin takılı olduğu slotu değiştirin.

Alıntı : Screenshot_20200210-103234.jpg

USB belleğe windows imaj dosyasını yazdınız mı?
evet yazdım ama sonuç alamadım.
Bios ayarlina girip Main Menu'nun hemen altinda bulunan F12 Boot Menu yu etkinlestirin. Daha sonra boot menu icerisinden legacy boot u secip kaydet& çık seçeneği kullanın. Pc açılırken tekrar F2 ile biosa girin. Boot menu seçeneğinin altında USB/HDD stick i göreceksiniz. Bunu seçin ve tekrar kaydet/çık yapın. Daha sonra tekrar açmanızda f12 ile boot menuye girerek formatlayabilirsiniz. Eğer olmazsa usb belleğin takılı olduğu slotu değiştirin.

Alıntı : Eki Görüntüle 499043
Sizin dediğinizi uygulayacağım bir kere
dedığınizi yaptım maalesef.Olmadı harıcı harddıske yedek alsam onunla format atılırmı peki

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı