USB bellek önerisi

Bütçe
300

lexerotk

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Uygun fiyatlı ve kaliteli bir USB bellek arıyorum. 32/64B olmalı ama 64 GB olursa daha iyi olur. Mümkünse USB 3.0 olabilir. Metal olmazsa iyi olur. Önceki aldığım USB metaldi ve çok ısınıyordu. Eğer kendiniz kullandıysanız deneyiminizi de yazarsanız sevninirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 128 GB'lık modeli var gayet memnunum.

Hocam ben belli bir USB bellek önerisi bekliyordum. Çünkü bazen aldığınız ürün berbat çıkabiliyor. Vadettiği hızları sağlayamayabiliyor.

Hocam ben belli bir USB bellek önerisi bekliyordum. Çünkü bazen aldığınız ürün berbat çıkabiliyor. Vadettiği hızları sağlayamayabiliyor.

Her neyse. Sonradan düzenlemişsiniz.

Uygun fiyat + kalite flash bellekte imkansiz.
Cunku isinmayan ve 150mb+ hizda yazabilen flash bellekler genelde 256gb boyut ile basliyor ve bu urunler de genelde cok pahali.

Tavsiyem asagidaki urundur
https://www.amazon.com.tr/Patriot-Supersonic-Prime-Flash-Sürücü/dp/B095HX8ZYT/ref=mp_s_a_1_2?crid=2SLFPZ4E2UBWV&dib=eyJ2IjoiMSJ9._GfefHYVAoo6-_a0wd_P0TkK1whzUVduSAfSrNIAnRBjIg2kQm5BRv0rll_dr7kzw4RURi53D7BK_i1AQnGv5kbw75yFLyRpZ2Zr_ZtiJN0HbgrEO6GhPq988CxczfqNG5BDu1mtZT6yF5_sLtKUOyOdXGYOjk2vRiVv25rO-_SaOTdRIvgOJmK-ze6tUszSJUE9zWwvjJlyaCr8SjbnBw.SZyoRM_oeUzSsmASxa6GBWfeW0-3PHuc_T23RvyyoNc&dib_tag=se&keywords=flash%2Bbellek%2Bpatriot&qid=1709892438&sprefix=flash%2Bbellek%2Bpatriot%2Caps%2C173&sr=8-2&th=1&psc=1

Eger size pahali geliyorsa alacaginiz urun saniyede max 20-25 mb (o da stabil olmayabilir) yazabilen turkiye pazarindaki dandik urunlerdir.
Linkini attigim urun saniyede 400-500mb yazma hizlarina ulasabilen 699TL fiyati ile cok iyi bir f/p urunudur.

Adata UV150 64GB USB3.0

Kendim de kullanıyorum, okuma yazma hızları oldukça iyi. Linkteki yorumlara bakınız.

Güzel görünüyor. Değerlendireceğim.

@otoban Böyle bi tane buldum. 160mb/s okuma 60mb/s yazma hızı veriyormuş. Sandisk iyimidir? Önceki aldığım ultra flair modeli çok ısınıyordu.

Son düzenleme:
Güzel görünüyor. Değerlendireceğim.

@otoban böyle bir tane buldum. 160mb/s okuma 60mb/s yazma hızı veriyormuş. SanDisk iyi midir? Önceki aldığım Ultra flair modeli çok ısınıyordu.

Şu an elimde 2 GB ile 128 GB arasında 5 tane Adata USB bellek var. En eskisi 12-13 senelik. Hepsi sorunsuz çalışıyor. Arada Toshiba( yeni adı Kioxia) ve SanDisk aldıklarım hep bozuldu.
Adata'yı özellikle tavsiye ederim.

Şu an elimde 2 GB ile 128 GB arasında 5 tane Adata USB bellek var. En eskisi 12-13 senelik. Hepsi sorunsuz çalışıyor. Arada Toshiba( yeni adı Kioxia) ve SanDisk aldıklarım hep bozuldu.
Adata'yı özellikle tavsiye ederim.
Anladım. Teşekkürler. Bunu alayım o zaman.

Uygun fiyatlı ve kaliteli bir USB bellek arıyorum. 32/64B olmalı ama 64 GB olursa daha iyi olur. Mümkünse USB 3.0 olabilir. Metal olmazsa iyi olur. Önceki aldığım USB metaldi ve çok ısınıyordu. Eğer kendiniz kullandıysanız deneyiminizi de yazarsanız sevninirim.

Metal USB'lerin ısınması iyi bir şeydir. Isıyı dışarı atar çip daha az ısınır ve okuma yazma hızlarında daha az dalgalanma olur. 3.0 altı USB'ler zaten çöp artık alınmaz. Anca çıktı için evrakta falan kullanılır.

Adata UV150 64GB USB3.0

Kendim de kullanıyorum, okuma yazma hızları oldukça iyi. Linkteki yorumlara bakınız.
Ben bunu aldım malzeme kalitesi çok dandikti iade ettim, bir de bana gelenin kapağı beton gibi çıkarana kadar bayağı uğraştırmıştı beni.

Metal USB'lerin ısınması iyi bir şeydir. Isıyı dışarı atar çip daha az ısınır ve okuma yazma hızlarında daha az dalgalanma olur. 3.0 altı USB'ler zaten çöp artık alınmaz. Anca çıktı için evrakta falan kullanılır.

Ben bunu aldım malzeme kalitesi çok dandikti iade ettim, bir de bana gelenin kapağı beton gibi çıkarana kadar bayağı uğraştırmıştı beni.

Hocam benimki el yakacak dereceye geliyor. Rahatsız edici bir durum. Ayrıca diğer USB için malzeme kalitesi kötü demişsiniz. Acaba ne zaman aldınız? Ve önemli olan okuma yazma değerleri ve uzun süreli kullanım değil mi?

Geri
Yukarı