Çözüldü USB Bellek RAW oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İki yolu var;
1. Yol
Cmd yönetici olarak açın.
  • diskpart yazın,
  • list disk (burada usb belleğiniz veya sileceğiniz disk kaç numara ise onu aklınızda tutun)
  • select disk 1 (seçeceğiniz disk 1 numarada, gördüğünüz gibi 1 yazılı. 2 ise 2 yazın[Aklınızda tuttuğunuz])
  • clean
  • create partition primary
  • select partition 1 (burada yazıldığı gibi yazın 1 numarasını değiştirmeyin)
  • active
  • format fs=fat32 (Eğer NTFS'ye dönüştürecekseniz fat32 olan yere ntfs olarak yazacaksınız)
  • assign
  • exit
2. Yol
Linux, live bir disk ile diskinizi biçimlendirebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim.

İki yolu var;
1. Yol
Cmd yönetici olarak açın.
  • diskpart yazın,
  • list disk (burada usb belleğiniz veya sileceğiniz disk kaç numara ise onu aklınızda tutun)
  • select disk 1 (seçeceğiniz disk 1 numarada, gördüğünüz gibi 1 yazılı. 2 ise 2 yazın[Aklınızda tuttuğunuz])
  • clean
  • create partition primary
  • select partition 1 (burada yazıldığı gibi yazın 1 numarasını değiştirmeyin)
  • active
  • format fs=fat32 (Eğer NTFS'ye dönüştürecekseniz fat32 olan yere ntfs olarak yazacaksınız)
  • assign
  • exit
2. Yol
Linux, live bir disk ile diskinizi biçimlendirebilirsiniz.
Memtest kullandıktan sonra 256mb olmuştu disk. Biraz uzun sürdü 1 saat kadar ama işe yaradı, teşekkürler.

biraz Hort olabilir ama RUFUS ile düzelttim ben FreeDoss biçimlendirmesi yaparak CMD komutları falan işe yaramadı bende

Bu şekilde zaten işlem yapmadan da kurtuluyor. Tsakınca direk formatla çıkıyor. Ama ben formatlamadan kurtarmak istiyorum. İçinde 10 yıllık birikimim var. Durduk yere ne diye raw oluyor

Hallettim. Formatlamadan, RAW iken chkdsk /f E: 10 dakika düzeltmeler yaptı ve disk hiçbir veri kaybetmeden çalıştı

Son düzenleme:
@Murat5038 Hocam konu eski ama UP yapmak zorunda kaldım, diski seçmeme izin vermiyor alttaki hata çıkmaktadır.

1708018995739.png

diski seçmeme izin vermiyor alttaki hata çıkmaktadır.
Linux bir sistemde veya canlı bir sistemde biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz. Diskinizde kontrolcü sorunu veya bağlantısal bir sorun var gibi gözüküyor. Diskin durumunu iyi analiz edip doğru program ile çözmeniz gerekmektedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı