USB bellek salt okunur modda kaldı

Cermen

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. USB belleğe Rufus ile Windows yüklerken yarıda kesmem sonucu bir şekilde yazma koruması oluştu. Çeşitli yöntemler denedim ama read only moddan çıkaramadığım için hiçbir şekilde belleği biçimlendiremiyorum.
Denediğim yöntemler:
1) Komut ekranında dıskpart aracı ile yazma korumasını kaldırıyorum ama clean dediğimde yine hata veriyor.

diskpart1.jpg

2) Belleğe sağ tıklayıp güvenlik - izinler kısmında herkesin okuma yazma, çalıştırma yetkisi zaten var ama ben yine de oturum açtığım yerel hesabı ekleyerek Full Control veriyorum. Yine yazmq korumalı diye hata veriyor.

izinler2.jpg

izinler3.jpg

izinler4.jpg

izinler5.jpg

izinler6.jpg

izinler7.jpg

3) Üçüncü parti programlarla yazma korumayı kaldırmayı denedim yine olmadı.

easus1.jpg

easus3.jpg

4) Regedit ile yazma korumayı kaldırmayı denedim. Bu da çalışmadı.

regedit.jpg

5) Minitool Partition programıyla baktığımda ise flash bellek içindeki bozuk EFI kısmının dosya sisteminin fat12 olduğunu gördüm.

minitool1.jpg

Acaba sorun bundan mı kaynaklanıyor? Flaşı biçimlendiremezsem çöp olacak, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba. USB belleğe Rufus ile Windows yüklerken yarıda kesmem sonucu bir şekilde yazma koruması oluştu. Çeşitli yöntemler denedim ama read only moddan çıkaramadığım için hiçbir şekilde belleği biçimlendiremiyorum.
Denediğim yöntemler:
1) Komut ekranında dıskpart aracı ile yazma korumasını kaldırıyorum ama clean dediğimde yine hata veriyor.

Eki Görüntüle 1876587

2) Belleğe sağ tıklayıp güvenlik - izinler kısmında herkesin okuma yazma, çalıştırma yetkisi zaten var ama ben yine de oturum açtığım yerel hesabı ekleyerek Full Control veriyorum. Yine yazmq korumalı diye hata veriyor.

Eki Görüntüle 1876612

Eki Görüntüle 1876613

Eki Görüntüle 1876614

Eki Görüntüle 1876615

Eki Görüntüle 1876616

Eki Görüntüle 1876618

3) Üçüncü parti programlarla yazma korumayı kaldırmayı denedim yine olmadı.

Eki Görüntüle 1876622

Eki Görüntüle 1876624

4) Regedit ile yazma korumayı kaldırmayı denedim. Bu da çalışmadı.

Eki Görüntüle 1876634

5) Minitool Partition programıyla baktığımda ise flash bellek içindeki bozuk EFI kısmının dosya sisteminin fat12 olduğunu gördüm.

Eki Görüntüle 1876629

Acaba sorun bundan mı kaynaklanıyor? Flaşı biçimlendiremezsem çöp olacak, yardımcı olursanız çok sevinirim.

USB'iniz bozulmuş. Yazılım atmanız gerekiyor.

Geri
Yukarı