USB bellek takarken tüm donanımların işlevini yitirmesi

433725

Hectopat
Annem dayımın eski evinden USB bellek getirmişti. Dene çalışırsa kullan dedi. Taktım USB yuvasına okumadı çıkarıp arkasına takmayı denedim ama takamadım. Ben takana kadar bilgisayar fare, klavye, kasa tuşları hepsi işlevini yitirdi. Ekran gitti. Bekledim biraz kasa reset tuşuna bastım. Sonra geldi kendine yeniden başladı. Biraz bekledim. Sonra TF2 girdim. 5 dakika sonra çok kısık sesle cızırtı sesi geldi mavi ekran verdi. Mavi ekran bitene kadar cızırtı sesi devam etti. Sonra bilgisayar açıldı ben kapatıp fişini çektim. Ne yapmalıyım? Bellek AFAD belleğiydi.

Zor takıldığına göre bence Cruzer Blade olmalı modeli? Zorlarken USB port bağlantı noktalarında şase yapmış olabilir. Diğer seçenek ise USB bellek içindeki bir olay tetiklemiş olabilir.

O günden beri bir sorun olmamıştı, dün gece kardeşim bilgisayarla oynarken ekran, klavye, fare gitmiş. Reset tuşuna basarak bilgisayarı geri getirdim. Fakat yeniden olursa ne yapacağım? Normalde olmuyordu o günden sonra. Portal 2 oynadı, şuan bilgisayarın ekran kartı Portal'ı kaldırmıyor ama oynanıyordu. Ondan olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı