USB takarken elektrik çarpması ve görüntü gitmesi

TheMeteAdam

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 10400F, 16 GB Team Force 3200 mhz 16Cl, Sandisk SN570 500GB, Toshiba Mq01abd100 1TB, Rx 6500 XT, MSI H510M-A PRO.
Meslek
Day Trader
RAM
16GB Team Force 3200mhz Cl16
SSD veya HDD modeli
WD Blue Sn570
Ekran kartı
RX 6500 XT
Anakart
Msi H510M-A PRO
İşlemci
i5 10400f
Herkese selam. Öncelikle sorun büyük bir şey değildi yani geçen güne kadar. Normalde USB takarken falan kulaklık girişi olur vs. elektrik çarpabilir buna bir şey demem ancak bu son 4 takışımda (bilgisayar açıkken gerçekleşiyor) elektrik çarpıyor hem de deli dehşet acıtıyor ve ekran gidiyor anlık olarak da fanlar %100'e çıkıyor yani elektrik çarpıp vuuuuvv diye ses gelip ekrandan görüntü gidiyor. Ve en son bu olduğunda AMD Driver'ı ekran kartının çöktü güvenli moda geçip sil yükle yapmak zorunda kaldım o derece. Bundan şüphelenip öncelikle 3'lü prizimin sonra da fişi direk taktığım yuvaya kadar söktüm ancak topraklama hattı var. Biz yazın komple köydeydik orada bir şey olmadı hatırladığıım kadarıyla ve şu an şehirdeyiz. Taşıma esnasında bir şey olmuş olabilir. Sizden aslında çözüm istemiyorum sadece sorunun nerede ve nasıl olabileceği hakkında fikir istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Neticede insan yapısı, bazı ürün yıllarca sorun çıkarmaz, bazısı ilk günden sorunlu olur. Ödünç bir PSU temin edebilirseniz onunla test ederek sorun olup olmadığını kesinleştirebilirsiniz.

Psu topraklaması sıkıntılı. Hiç tamir oldu mu ?
Topladığımdan beri hiç tamir görmedi.

Köyde fazla elektrik kesilirdi ama hiç sorun çıkarmadı tabii bu sorun olur mu pek fikrim yok ama.

Geri
Yukarı