USB bellek yuttum

• Konuyu başlatan doiya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 71
  • Görüntüleme 20B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eritmezse zaten yakmaya başlayacaktır mideyi herhalde, gitmezse de gideceği yollardan birini delip iç kanamaya bile sebebiyet verebileceğini düşünüyorum. Böyle bir durumda aileye haber vermekten korkulmamalı. İş işten geçmese bari.
En kötü ihtimal ile bağırsaklarını çizer ve kanama başlatır tahminimce lakin korkma ince bağırsağa geçmesi kısa sürmez bence. Sakın kusmayı deneme yemek boruna ya da mide kapakçığına zarar verebilirsin. 112'yi aradıysan sorun yok onlar bizden daha iyi bilirler. Soğukkanlılığını koru yeteki stres sadece durumu kötüleştirir.
Bravo arkadaşlar çocuğu korkutuyorsunuz. Alkışlıyorum. 👏 Yapmayın şöyle. 😡

Bravo arkadaşlar çocuğu korkutuyorsunuz. Alkışlıyorum. 👏 Yapmayın şöyle. 😡
Korkutmuyoruz, olabilecek senaryoları söylüyoruz. Şimdi burada diyeceğiz ki "bekleyin 12 saat ağrı olursa gidin" diye, sonra adam ölecek olursa içiniz rahat edecek mi? Gerekirse korksun, ailesine söylesin de hemen tedbir alsınlar.

Ailene açıklamaktan korkuyorsan bu yüzden sanırım ailen her akşam sana işkence ediyor olsa gerek. Konu sağlık, neden bu korkuyu yaşıyorsun ki. Her neyse canım, ailene söyle bir şey olmaz. Doktora git tabii ki.

Korkutmuyoruz, olabilecek senaryoları söylüyoruz. Şimdi burada diyeceğiz ki "bekleyin 12 saat ağrı olursa gidin" diye, sonra adam ölecek olursa içiniz rahat edecek mi? Gerekirse korksun, ailesine söylesin de hemen tedbir alsınlar.
Ben doktora git ailene söyle diye sizden önce söyledim. Ancak korkutursanız çocuk kendini geri çekebilir. Gitmek istemeyebilir. Ailesine söylemeyip kendini geri çekerse durum ciddi olabilir. Durumun ciddi olduğunu uygun bir dille anlatmanız ve korkutmamanız çok daha iyi olacaktır.

Ben doktora git ailene söyle diye sizden önce söyledim. Ancak korkutursanız çocuk kendini geri çekebilir. Gitmek istemeyebilir. Ailesine söylemeyip kendini geri çekerse durum ciddi olabilir. Durumun ciddi olduğunu uygun bir dille anlatmanız ve korkutmamanız çok daha iyi olacaktır.

Korkup geri çekilirse asıl sıkıntı orada zaten. Biz geri çekilmesin diye söylüyoruz.

Ciddi olduğunu daha nasıl anlatabiliriz sizce? Doktora git demek biraz basit kalıyor diye düşünüyorum. Midesinde erimeyeceğini, eğer midesinden gitmeye çalışırsa da gideceği yolları yırtıp iç kanamaya sebebiyet verebilecek olması bence olayın ciddiyetini anlatıyor korkudan ziyade. Korkutacak olsaydık zaten "1 saat içinde ölme ihtimalin var hemen doktora git" vb. cümleler kullanırdık.

Unutmuşum teşekkürler, aileme bahsettim de şimdi. Şu anlık ne yapabilirim?
Arkadaş ailesine bahsetmiş.
Korkup geri çekilirse asıl sıkıntı orada zaten. Biz geri çekilmesin diye söylüyoruz.
Gereksiz yere kendi aranızda tartışma yaratmayalım lütfen.

Geri çekilmeden kastım hastaneye gitmemesi ve ailesine söylememesi. Korkan bir çocuk bunu yapabilir. Eğer korkup hastaneye gitmez ve ailesine söylemezse başına da kötü bir şey gelirse o zaman korkutanlar sorumludur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı