USB bellekte virüs mü var?

Barisal

Decapat
Daha fazla  
Birkaç hafta önce taktığım USB bellekte, bu disk ve firmware adında iki dosya oluştu. Kalıcı olarak silmeme rağmen yenilediğim de geri geliyor. USB Bellek bozulmuştur dedim ama başka bir belleği taktığımda da aynı sorun oluştu. Defender bir sorun algılamadı. Biçimlendirdim, cmd'de de tarattım, malwarebytes'dan da tarattım ama bir sonuç alamadım. Malwarebytes diskin içindeki simgeye tıkladığımda bir şey algılıyor ama ne olduğunu yazmıyor. Bilgisayarda harici HDD de takılı ona bir şey olmuyor, sadece usb belleklerde oluyor.

2022-04-19 16_39_18-Greenshot.jpg
2022-04-19 16_41_36-Greenshot.jpg

Malwarebytes ve sonrasında KVRT ile sistem genelinde tarama yapın. İkisi de aktif bir zararlı bulamazsa aşağıdaki konuya probleminizi açıklayarak istenen raporları paylaşın.

Birkaç hafta önce taktığım USB bellekte, bu disk ve firmware adında iki dosya oluştu. Kalıcı olarak silmeme rağmen yenilediğim de geri geliyor. USB Bellek bozulmuştur dedim ama başka bir belleği taktığımda da aynı sorun oluştu. Defender bir sorun algılamadı. Biçimlendirdim, cmd'de de tarattım, malwarebytes'dan da tarattım ama bir sonuç alamadım. Malwarebytes diskin içindeki simgeye tıkladığımda bir şey algılıyor ama ne olduğunu yazmıyor. Bilgisayarda harici HDD de takılı ona bir şey olmuyor, sadece usb belleklerde oluyor.

Eki Görüntüle 1364739Eki Görüntüle 1364740
Tamam algılamış işte. Ama sadece USB' deki virüsü silmek yetmez çünkü bilgisayara da bulaşmış demek ki. Malwarebytes ile tam tarama yapıp çıkan virüsü seç ve "Quarantine" tuşuna bas. Sonra "Detections" ' a gelip ordan virüsü seç ve "Delete" tuşuna bas.

Yeni konular

Geri
Yukarı