USB bellekteki "Musallat" virüsü nasıl temizlenir?

Geçen hafta teyzemin yanına ziyarete gittiğimizde teyzem bana 2 tane USB bellek verdi, içlerinde virüs olduğunu söyleyip temizlememi istedi. Belleklerin birinde önemli bir şey yok direkt yeniden biçimlendirmeyi düşünüyorum ama diğerlerinde fotoğraflar videolar falan varmış. Şu gizli dosyaları gösteren kodu CMD'den girdiğimde iki belleğe de "Musallat.exe" adlı virüsün bulaştığını gördüm. Şimdi size iki tane sorum olacak. Birincisi ben bu bellekleri kendi bilgisayarıma takarsam virüs benim bilgisayarıma da bulaşır mı? İkincisi fotoğrafları, videoları silmeden nasıl bu virüsü temizleyebilirim. Şimdiden teşekkürler.

ESET musallatı siliyor diye biliyorum.

Ya bu MusaLLaT.exe bitmedi mi? USB belleğime bulaşmış.

1626207155951.png

Kullandığın Anti-Virüs yazılımıyla tam tarama yap.

@redingtton herhangi bir zararlıyı kendi temizleme aracıyla silmek çok yanlış, temizleme aracına zararlı entegre etmediği ne malum?

Yapan kişi Türk sonrasında çok pişman olup hakkınıhelalet.exe diye bir şey yapmıştı hakkımı helal ediyorum deyince otomatik siliniyordu virüs.
Ya bu MusaLLaT.exe bitmedi mi? USB belleğime bulaşmış.

Eki Görüntüle 1106652

hakkınıhelalet.exe diye bir antivirüsü vardı onu kullanın(kendisi yaptı pişman olup)

Yapan kişi Türk sonrasında çok pişman olup hakkınıhelalet.exe diye bir şey yapmıştı hakkımı helal ediyorum deyince otomatik siliniyordu virüs.

hakkınıhelalet.exe diye bir antivirüsü vardı onu kullanın(kendisi yaptı pişman olup)
Arkadaşlar artık şu uygulamayı yazmayın. Güvenilirliği belli bile değil yazılımın. İşleri antivirüslerle çözün.

Geri
Yukarı