USB Bellek "Dosyalarım.exe" Virüsü

Liquido™

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün okulda sunumum vardı. Doğal olarak ben de evde sunumu hazırlayıp flasha attım. Okulda akıllı tahtaya flashı taktığım anda ilk başta açılmadı. Sonra çıkarıp tekrar taktığımda "Dosyalarım.exe" adında bir uygulama olduğunu gördüm. Bu virüs ben diğer flashı okul tahtasına taktığımda da olmuştu ve kişisel bilgisayarıma taktığımda bilgisayar kendini kilitlemişti ve bilgisayarı açamamıştık. Diğer sunumu olan arkadaşlarımın flsahında da bu virüsten vardı. Garantiye gönderdiğimizde yetkili servis bize söyledi durumu. Şimdi ben bu virüsü silmek için bilgisayara takmam gerekiyor ama hem virüs bilgisayara bulaşır, hem de yine kendini kitler diye korkuyorum çünkü bilgisayar garantiden dün geldi. Bu virüsü nasıl temizlerim lütfen açıklayıcı bir şekilde anlatır mısınız çok ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli antivirüs yazılımı kurman (BitDefender, Kaspersky, Norton) yeterli idi. Bu şekilde zararlı dosyalar temizlenir. Orijinal dosyalara ise bu şekilde ulaşabilirsin.
upload_2016-11-8_20-29-45.png

upload_2016-11-8_20-28-10.png

upload_2016-11-8_20-28-50.png

upload_2016-11-8_20-30-39.png

Okla gösterdiğim dizine girdiğinde dosyalara ulaşırsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı