USB bellekteki virüsler nasıl temizlenir?

Nvdia HD6850

Decapat
Daha fazla  
Flash belleğimi okula götürüp getiriyorum. Bilgisayar derslerinde boş vakitlerde flashtan oyun atıyorum oynuyorum falan. Bir gün başka bir arkadaşımın flashında da gördüğüm kısayol virüsünü kendi flash belleğimde gördüm. Bir süre sonra dosyalara erişemedim. Başka bir flash kullanıyorum şu an ama bu flasha da bulaştı şimdi de dosyalara erişemiyorum. Ne yapmalıyım? Şu an aldığım hatanın SS ini koyuyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2022-05-19_231932258.png
    resim_2022-05-19_231932258.png
    44,2 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Kısayol zararlıları genelde worm türünde bir zararlı olup enfekte olan bilgisayara takılan USB’lere bulaşmayı amaçlayan yazılımlar. Bilgisayarınızda aktif bir AV varsa onunla taramayı yoksa kaliteli bir Anti-Malware(AV isterseniz o da olur) ile taratmayı deneyebilirsiniz.

Dün akşam biçimlendirdim problem yok. Ama bu sürekli başıma geliyor. Bilgisayarımı taradım ancak virüs yok. Okulda arkadaşlarım oyun için sürekli flash belleğimi istiyor. Onunla alakalı olabilir mi? Yani başkasının flashını taktıkları PC'ye bulaşıp oradan benim flasha bulaşıyor olabilir mi?

Olabilir tabi. Arkadaşınızın bilgisayarına enfekte olduysa sürekli sizin USB’nize de bulaşacaktır.

Geri
Yukarı