USB cihaz sürümleri düşük

Quarit

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, anakartımda 2 adet USB 2.0 geri kalan 4 tanede USB 3.0 portlara sahip. Kullandığım USB cihazlarım 1.1 ile çalışıyor. Bu neden bu şekilde? Klavyem ve kulaklığıma ait ekran görüntülerini paylaşıyorum. Ayrıca kullandığım Mouse'da bu şekilde. Anakartım ASUS Z690 Prime D4.

1.jpg

2.jpg

Merhaba. Bu konuda teknik bilgim yok aslında ama kulaklık klavye vb için usb 1.1 hızı yetiyor olduğundan üreticiler öyle üretmiş olabilir. Usb bellekler filan böyle çalışmıyorsa sorun yok bence.

Merhaba. Bu konuda teknik bilgim yok aslında ama kulaklık klavye vb için usb 1.1 hızı yetiyor olduğundan üreticiler öyle üretmiş olabilir. Usb bellekler filan böyle çalışmıyorsa sorun yok bence.
Benim için mouse önemli. Bunu öğrenmem gerekiyor. Mouse hassasiyetim biraz yavaş gibi kalıyor. Senden rica etsem benim için deneyebilir misin. HWiNFO ile bakar mısınız sizin USB kullanılan sürüm kaç ?

Benim için mouse önemli. Bunu öğrenmem gerekiyor. Mouse hassasiyetim biraz yavaş gibi kalıyor. Senden rica etsem benim için deneyebilir misin. HWiNFO ile bakar mısınız sizin USB kullanılan sürüm kaç ?
Kusura bakmayın hwinfo bende çalışmadığı için geç cevap verebildim. Aida64 ile baktım ve bendeki kablosuz a4tech mouse da usb 1.1 ile çalışıyormuş. Aşağıdaki bir cevapta da usb 1.1 ile istenenden çok daha hız alınabileceği söyleniyor. Yani sizin sorununuz usb 1.1 ile alakalı olmayabilir. Driver işletim sistemi veya mouse'un kendisi ile alakalı olabilir. Bu arada mouse nedir ve oyunda filan mı yavaş kalıyor?

Dosya Ekleri

• ekti2i2.jpg
    ekti2i2.jpg
    150,8 KB · Görüntüleme: 7
Kusura bakmayın HWiNFO bende çalışmadığı için geç cevap verebildim. AIDA64 ile baktım ve bendeki kablosuz A4Tech mouse da USB 1.1 ile çalışıyormuş. Aşağıdaki bir cevapta da USB 1.1 ile istenenden çok daha hız alınabileceği söyleniyor. Yani sizin sorununuz USB 1.1 ile alakalı olmayabilir. Driver işletim sistemi veya farenin kendisi ile alakalı olabilir. Bu arada mouse nedir ve oyunda filan mı yavaş kalıyor?

Önemli değil teşekkür ederim cevap için. Şu an ki Mouse'um Darmoshark M3, bir önce ki Mouse'um Razer Viper V2 Pro. Viper içinde aynıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı